کنکور زبان 98 چه می شود؟ بخوانید و بدانید! روش ها و ترفندهای 98

0

کنکور زبان 98 چه می‌شود؟ بخوانید و بدانید! روش‌ها و ترفندهای 98

سلام کنکوری عزیز!

چه می‌کنی؟ الان وقتی این مطلب را می‌خوانی چقدر برای زمان آزمون باقی مانده؟

آیا مسلط به زبان انگلیسی هستی یا دوست داری شروع کنی؟

قبل از همه اجازه دهید من خودم را معرفی کنم. من 23 سالمه و فارغ التحصیل رشته دبیری زبان انگلیسی از دانشگاه فرهنگیان هستم. زمانی من در سال 93 می‌خواستم کنکور ریاضی و فیزیک شرکت کنم؛ هم زمان در کنکور زبان‌های خارجی هم شرکت کردم و رتبه 1100 شدم. داستان من از اینجا شروع می‌شود. بنابراین امروز می‌خواهم بعد از 5 سال که از کنکور 93 می‌گذرد راهنمای شما در کنکور زبان 98 باشم.

[alert-note]در کنکور زبان 98 مخاطب این مقاله کیست؟

1- داوطلبانی که می خواهند، درصد تست زنی خود را تثبیت کنند. 

2- کسانی که تازه شروع کرده‌اند و قصد دارند بالای 40 درصد کسب کنند[/alert-note]

یکی از بزرگان می‌گوید:

«کسی که هرگز اشتباهی مرتکب نشده هرگز هم تلاش برای انجام دادن کار جدیدی انجام نداده است.» از این رو، من شما را دعوت می‌کنم، توقف کنید و به راهی که تا امروز پیموده‌اید، بار دیگر نگاه کنید. شاید اشتباهی در کارتان بوده باشد و شاید راه را درست رفته‌اید. کی می دونه!؟

 

معرفی مختصر کنکور زبان 98

رشته زبان انگلیسی جز درس عمومی تمام گروه‌های آزمایشی کنکور (تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان) است. علاوه بر این ما یک گروه آزمایشی مخصوص زبان‌های خارجی هم داریم. ما در این مقاله فقط زبان عمومی را بررسی می‌کنیم. اما در مقاله زیر کنکور زبان اختصاصی 98 را نیز مورد بررسی قرار داده‌ایم. جهت مطالعه به لینک « کنکور منحصرا زبان»

ساختار کنکور زبان 98 (زبان عمومی)

[alert-announce] بودجه بندی درس زبان انگلیسی در کنکور زبان 3 بخش اصلی دارد:

لغت و گرامر (Grammar and Vocabulary) – دوازده عدد تست 

کلوز تست (Cloze Test) – پنج عدد تست

خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension) – هشت عدد تست [/alert-announce]

ما در آژانس کنکور، زبان عمومی کنکور را به صورت تحلیلی مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد. بنابراین تصمیم گرفتیم قسمت مختلف برگه سؤال را مشخص کنیم و به هر قسمت به طور دقیق و موشکافانه نگاه کنیم. خبر خوش آن است برای هر قسمت از سؤالات کنکور زبان 98 تکنیک‌ها و مهارت‌های زبان انگلیسی را یاد می‌دهیم.

یادداشت: چون معلم هستم، دوست دارم این نکته را بگم که مهارت‌های تست زنی و ترفندها، زمانی به  درد شما می خورد که درسی خوانده و تلاشی کرده باشید.

گفتنی است گروهی فکر می کنند که، تسلط به تست زنی و کسب درصدهای بالا در کنکور زبان 98، نشان دهنده سواد فرد در زبان انگلیسی است، در حالی که اینطور نیست. تسلط به تست زنی در خوش بینانه‌ترین حالت فقط شما را در کنکور موفق می‌کند.

ترفتدها و تکنیک‌ها

چیزی که دانش آموزان مرموز دوست دارند ترفندهاست. بیایید صادقانه بگوییم. حتی شما داوطلب زرنگ که قصد داری درصد بالایی بزنی … خوب گوش کنید.

ترفندها همان روش‌ها یا کارهایی هستند که اقلیت داوطلبان کنکور از آن استفاده می کنند. به عبارتی ترفندها همان مجوعه کارهای آزمایش شده و درستی هستند که چون همه از آن استفاده نمی کنند ترفند گفته می شوند. 

[alert-success]یک نمونه ترفند برای 8 تست ریدینگ: چگونه 8 سؤال بخش ریدینگ کنکور زبان 98 را درست پاسخ دهیم؟[/alert-success]

زمان پیش بینی شده برای تست زنی در کنکور زبان 98 چقدر است؟

برای دفترچه عمومی کنکور 75 دقیقه زمان اختصاص داده‌اند. بدانید و آگاه باشید که در دقیقه 76 دفترچه شما دیگر در دسترس شما نیست و عوامل برگزاری کنکور آن را جمع می‌کنند و دفترچه اختصاصی کنکور گروه آزمایشی مورد نظر شما را تحویل می‌دهند. «پس هوشیار باشید که وقت طلاست»

وقت طلاست. زمان می‌گذرد؛ چه از آن بهترین استفاده را داشته باشید یا آن را تلف کنید. زمان در کنکور فاکتور ارزشمندی است که داوطلبان عزیز گاهی آن را فراموش می‌کنند. در دفترچه کنکور برای 25 سؤال درس زبان انگلیسی 20 دقیقه پیشنهاد کرده‌اند. البته این خودش جای بحث دارد و آن را بیشتر بررسی خواهیم کرد و مشخص می‌شود که شما داوطلب عزیز چند دقیقه زمان را به درس زبان انگلیسی اختصاص دهید و برای هر قسمت از سؤالات چند دقیقه وفت بگذارید و ترتیب تست زنی شما چگونه باشد.

[alert-note]

کنکور زبان 98 برای داوطلبان نظام قدیم

منبع آزمون کنکور زبان 98 برای داوطلبان کنکور که در نظام قدیم آموزشی فارغ التحصیل شده اند، مربوط به کتاب های Right path to English است. این کتاب ها در سال 1396 کنار گذاشته شدند. به هر حال منبع آزمون شما داوطلبان این کتاب هاست. به همین جهت برای شما هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. از این رو می توانید با کمک گرفتن از ترفندهای تست زنی، درصد خود را در تست های کنکور زبان 98 تضمین کنید. [/alert-note]

[alert-announce]

کنکور زبان 98 برای دانش آموزان نظام جدید (3-3-6)

اما بار دانش آموزان دوازدهمی یا فارغ التحصیلان نظام جدید، مجموعه سوالی جدید ارایه می شود. قطعا منابع مطالعه سوالات این گروه از داوطلبان متفاوت است. اما نمی تواند در ساختار آزمون تاثیری زیاد داشته باشد. با اینکه کتاب‌های درس زبان انگلیسی تالیف جدید هستند ولی در تعداد و ساختار سوالات کنکور زبان 98 تاثیری نخواهد داشت. دستکاری در ساختار کنکور و سوالات آن کمی دور از انتظار نیست. اگر هم اتفاقی بیافتد کم رنگ شدن گرامر حتمی است.

[/alert-announce]

 

کنکوری عزیز!

امروز روز بزرگی است؛ باید انتخاب کنید. یک انتخاب بزرگ … برای موفقیت در کنکور زبان باید با زبان انگلیسی دوست شد، آن را دوست داشت و هرچه می‌توانید برایش عشق بورزید. دانش آموزانی که این مرحله را پیموده‌اند بدانند که گام کوچکی برای موفقیت مانده است. اما کسانی که هنوز به واژه عشق به زبان انگلیسی بیگانه‌اند، باید تغییر را در خودشان به وجود بیاورند.

ما در کنار شما هستیم تا راز و رمز موفقیت در کنکور زبان 98 را برایتان روشن کنیم. گذشته از کنکور اطلاعات شما را برای یادگیری واقعی زبان انگلیسی بیشتر می‌کنیم. 

[alert-success]

یک جزوه بینظیر برای 12 عدد تست لغت در کنکور زبان 

خانم فاطمه عباسی تهیه کننده این جزوه بینظیر از که او با جمع بندی مهم ترین لغت های کنکور زبان توانست درس زبان را 65 درصد بزند. در این جزوه واژه های ضروری کنکور زبان به صورت تکنیک شباهت به شیوه ای کنار هم چیده شده اند، که مشکل اشتباه گرفتن واژه ها را به حداقل رسانده است. اگر دوست دارید در کمترین زمان نتایج شبیه به 55 – 65 درصد زبان را بدست آورید پیشنهاد می کنیم، این جزوه را به قیمت بسیار مناسب (10,000 تومان) تهیه کنید. برای خرید روی دکمه خرید کلیک کرده و آن را دانلود کنید. 

[zarinpalpaiddownloads id=”14″]

[/alert-success]

 

لینک خرید جزوه به روش دوم و از طریق فروشگاه

نوبت شما

داوطلبان عزیز،

اگر سوالی دارید در کامنت ها بگذارید و ما خوش حال می‌شویم با شما صحبت کنیم. اگر تجربه‌ای پیشنهادی دارید با ما مطرح کنید.

 

موریس مترلینک می‌گوید:

«مهد پرورش خرد، آغوش عقل نیست، بلکه دامان عشق است. نهال خرد باید در کوزه عشق کاشته شود و با آب احساسات آبیاری گردد

 

مقالات خواندنی: 

آموزش زبان انگلیسی برای تازه کارها | بروزرسانی 2018

کنکور زبان 98 | 6 قانون ضروری برای دانش آموزان نظام 6.3.3

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد