دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی (ریاضی – علوم – فارسی)

دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی (ریاضی-علوم-فارسی)

اکنون که سال تحصیلی آغاز شده و نیاز است که تولید محتوای آموزشی برای مدارس توسط معلمان عزیز صورت بگیرد همه به دنبال نرم افزارهای مختلف و روش‌های گوناگون هستند تا بتوانند بهترین محتوا را برای کلاس‌های خود تهیه کنند. نرم افزارهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار فراوانند و گاها گیج کننده چرا که نمی‌توان تصمیم گرفت که از کدام یک استفاده کنیم؛ اما یک نرم افزار مدت‌هاست که برای تولید محتوای آموزشی مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن هم پاورپوینت است. به همین دلیل است که معلمان عزیز به دنبال دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی و صداگذاری روی آن هستند.

 

استفاده از پاورپوینت برای تولید محتوای آموزشی مدارس

پاورپوینت از مجموعه نرم افزاری آفیس است. این نرم افزار این امکان را فراهم می‌کند تا اسلایدهای متنوعی را طراحی کنید و سپس آن‌ها را برای ارائه مطلب به مخاطبان خود نمایش دهید.

 

چرا دانلود پاورپوینت برای تولید محتوای آموزشی مدارس؟

 

امکانات نرم افزار پاورپوینت:

 قرار دادن محتوای متنی

محتوای متنی خود را می‌توانید با استفاده از نرم افزار پاورپوینت با انواع فونت‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف در اسلایدها قرار دهید.

 

استفاده از محتوای تصویری (فیلم یا عکس)

یادگیری ما با استفاده از تصاویر خیلی بیشتر از متن است. استفاده از تصویر هم سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد و هم ماندگاری آن. به هنگام استفاده از پاورپوینت برای تولید محتوای آموزشی مدارس خیلی راحت می‌توان عکس و فیلم را در کنار محتوای متنی یا بصورت جدا قرار داد.

 

 ترتیب دهی نمایش قسمت‌های مختلف و ایجاد انیمیشن

یکی از قابلیت‌هایی که در داخل پاورپوینت وجود دارد این است که می‌توان اشیا مختلفی که داخل هر اسلاید قرار می‌دهیم را با انیمیشن‌های مختلف نمایش دهیم.

 

ترنزیشن (انتقال صفحات با انیمیشین)

هر صفحه (اسلاید) ای که در پاورپوینت طراحی می‌شود را می‌توان با استفاده از قابلیت ترنزیشن با انیمیشن به صفحات دیگر منتقل کرد.

 

قرار دادن صوت

می‌توانید صوت‌هایی که برای اسلایدهای مختلف اماده کرده‌اید را روی هرکدام قرار دهید تا به هنگام نمایش آن‌ها پخش شود.

 

 

این موارد تنها برخی از قابلیت‌هایی بود که نرم افزار پاورپوینت داشت. به هنگام استفاده از آن قابلیت‌های متنوع دیگری را نیز مشاهده خواهید کرد.

 

چرا دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی برای تولید محتوای آموزشی مدارس؟

حال این سؤال پیش می‌آید که چرا باید به دنبال دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی برای تولید محتوای آموزشی مدارس باشیم؟

 

کمبود زمان

فرآیند تدریس آنلاین ریزه کاری‌های فراوانی دارد تا بتوانیم مطلب را به خوبی و درستی به دانش آموز منتقل کنیم. با شروع آموزش بصورت حضوری و ترکیب آن با آموزش آنلاین یکی از مشکلات بزرگی که ما جامعه معلمین را درگیر کرده است کمبود زمان است. هر معلم در دوره ابتدایی بین 20 تا 30 دانش آموز دارد که این رقم برای معلمان دوره اول و دوم دبیرستان به 200 و 300 نفر می‌رسد.

مسلم است که آماده کردن مطلب برای کلاس‌های حضوری، رسیدگی به تکلیف‌هایی که دانش آموزان از طریق برنامه شاد ارسال می‌کنند فرصت چندانی را برای اماده سازی مطلب برای دانش اموزان باقی نمی‌گذارد. تهیه پاورپوینت ابتدایی نیز در صورتی که بخواهیم محتوای مناسبی را تولید کنیم نیاز به چند ساعت زمان دارد. در این مواقع دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی برای تولید محتوای آموزشی مدارس گزینه‌ی مناسبی است.

 

نیاز به خلاقیت در طراحی

همه‌ی ما در همه زمینه‌ها استعداد نداریم. چه بسا در زمینه طراحی و زیبا سازی محیط پاورپوینت نیز هنوز مهارت ما به حد اعلایی نرسیده باشد و یا اینکه فضایی که ما طراحی کرده‌ایم تکراری شده باشد و به دنبال تنوع هستیم تا آموزش ما کسل کننده نباشد. با دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی برای تولید محتوای آموزشی مدارس می‌توانید تنوع بیشتری به کارهای خود بدهید و از طراحی زیبا و تمام عیار هم مطمئن باشید.

 

 پرداختن بیشتر به ریزه کاری‌ها

یکی از جملاتی که ما میگوییم این است که هیچ پاورپوینتی کامل نیست؛ یعنی شما هرچقدر هم که زمان بگذارید و روی پاورپوینت خود کار کنید باز هم جای کارکردن وجود دارد و می‌توانید آن را بهتر کنید. سؤال اینجاست که چرا باید زمان با ارزش خود را صرف این کار کنیم زمانی که پاورپوینت‌هایی برای این کار بصورت آماده وجود دارند.

 

سناریو و روش تدریس چطور؟

در کنار پاورپوینت نیاز است که ما سناریوی تدریسی نیز داشته باشیم تا از روی آن اسلایدهای مختلف را تدریس کنیم. دانلود پاورپوینت ابتدایی برای تولید محتوای آموزشی مدارس در کنار سناریو این امکان را می‌دهد تا کمترین زمان و انرژی را صرف تولید محتوای آموزشی برای دانش آموزان خود کنید. این کار نه تنها کیفیت کار شما را کاهش نمی‌دهد، بلکه به لحاظ زیبایی گرافیکی و کاملتر شدن روش تدریس نیز به شما کمک می‌کند.

دانلود پاورپوینت آموزشی دروس ابتدایی

دانلود پاورپوینت علوم ابتدایی

علوم از دروسی است که باید حساسیت زیادی در تدریس آن به خرج داد. چرا که در دوره‌های بعدی این درس تبدیل به شیمی، فیزیک و زیست شناسی می‌شود. یکی از نکاتی که در تهیه پاورپوینت آموزشی دروس ابتدایی و درس علوم باید در نظر داشت این است که از تصاویر مناسب استفاده شده باشد؛ چرا که دانش آموز داده‌های تصویری را خیلی بهتر دریافت و هضم می‌کند.

 

دانلود پاورپوینت ریاضی اول ابتدایی

دانلود پاورپوینت ریاضی اول ابتدایی به این دلیل مناسب است که در ریاضی ما مدام معادلات ریاضی را داریم و قرار دادن علامت‌های جمع و منها یا سایر عملیات بصورت فرمولی زمانبر است. دانلود پاورپوینت اماده می‌تواند باعث تقریباً 5 تا 7 ساعت صرفه جویی در زمان شما شود.

 

دانلود پاورپوینت علوم ششم ابتدایی

دانش آموزان پایه ششم کم کم در حال آماده شدن برای ورود به دوره اول دبیرستان هستند و درس علوم نیز به این دلیل که در سال‌های بعد برای انتخاب رشته آن‌ها تأثیر گذار است از سال ششم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. باید دقت داشت که پاورپوینت مناسبی را تهیه کرد.

در پاورپوینت طراحی شده برای علوم ششم ابتدایی از سناریوی تدریس استاندارد، جلوه‌های گرافیکی جذاب و فونت‌های مناسب استفاده شده است تا دانش‏آموز هم به لحاظ بصری جذب شود و هم مطالب را به خوبی متوجه شود.

 

دانلود پاورپوینت آموزش ریاضی چهارم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزش ریاضی چهارم ابتدایی می‌تواند به شما کمک کند تا با استفاده از تصاویر مناسب، مثال‌های مرتبط و شیوه تدریس عالی مطالب را به خوبی به فهم دانش آموزان خود برسانید.

 

دانلود پاورپوینت فارسی ابتدایی

درس فارسی از دروسی است که نیاز است تا دانش آموز متن کتاب را به خوبی متوجه شود و در معرض ارائه اطلاعات درس از طرف معلم قرار بگیرد. در دانلود پاورپوینت دروس ابتدایی فارسی نیز سعی شده است که بیشترین تمرکز در ارائه اطلاعات به شیوه‌ای ملموس و استاندارد باشد.

 

 

دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی دوم ابتدایی

در سال دوم ابتدایی دانش آموز کم کم در معرض مفاهیم بیشتری از درس ریاضی قرار می‌گیرد. درست است که سال اول نیز تأثیر زیادی دارد ولی می‌توان با محتوای مناسب دانش آموز را به درس ریاضی جلب کرد به گونه‌ای که مطالب را به خوبی متوجه شود و به درس ریاضی نیز علاقه مند شود. در دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی دوم ابتدایی نیز تلاش شده است تا دانش آموز به خوبی متوجه مطلب شده و روش حل مسئله را به خوبی درک کند.

 

دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی سوم ابتدایی

در سال سوم ابتدایی دانش آموز با مفهوم ضرب آشنا می‌شود. زمانی که برای اولین بار دانش آموز با مفهومی آشنا می‌شود یکی از حیاتی‌ترین لحظات تدریس است. بخصوص در درس ریاضی که قرار است مفاهیمی مانند ضرب تا ابد در ذهن دانش آموز ماندگار شوند. در دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی سوم ابتدایی نیز تلاش شده است تا به خوبی مفاهیم به دانش آموز منتقل شده و او مدام در معرض تکرار و تمرین قرار بگیرد.

 

دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی چهارم ابتدایی

در پاورپوینت آموزشی طراحی شده برای ریاضی چهارم ابتدایی، سعی شده است از جلوه‌های گرافیکی مناسب و جذاب استفاده شود. هر فصل نیز طبق کتاب معلم، بصورت استاندارد به درس‌های مجزا تقسیم شده است. این تقسیم فصل به چند درس نهایت یادگیری را تضمین می‌کند.

 

دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی پنجم ابتدایی

جمع و تفریق اعداد مرکب و میلیارد مطالبی اولیه هستند که برای ریاضی پنجم در نظر گرفته شده‌اند. در تهیه پاورپوینت‌های درس ریاضی پنجم نهایت تلاش شده است تا دانش آموز به خوبی با این مفاهیم آشنا شود. فصل اول در 4 درس و هر درس از 24 تا 27 اسلاید تشکیل می‌شود.

 

دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی ششم ابتدایی

کتاب ریاضی ششم ابتداییدر تهیه پاورپوینت دروس ریاضی موردی که باید به آن دقت فراوان داشت استفاده از انیمیشن در حل مسائل است تا دانش آموز حل شدن مسئله را مرحله به مرحله درک کند. در پاورپوینت تهیه شده برای ریاضی ششم و در کل سایر پایه‌ها نیز از بیشترین میزان انیمیشن استفاده شده است.

دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی ششم ابتدایی فصل 1 درس 1 خرید و دانلود 
دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی ششم ابتدایی فصل 1 درس 2 خرید و دانلود 
دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی ششم ابتدایی فصل 1 درس 3 خرید و دانلود
دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی ششم ابتدایی فصل 1 درس 4 خرید و دانلود
دانلود پاورپوینت آموزشی ریاضی ششم ابتدایی

فصل 3 درس 1

خرید و دانلود

 

دانلود پاورپوینت آموزشی فارسی اول ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی فارسی دوم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی فارسی سوم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی فارسی چهارم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی فارسی پنجم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی فارسی ششم ابتدایی

 

دانلود پاورپوینت آموزشی قرآن اول ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی قرآن دوم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی قرآن سوم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی قرآن چهارم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی قرآن پنجم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی قرآن ششم ابتدایی

 

دانلود پاورپوینت آموزشی پیام آسمانی اول ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی پیام آسمانی دوم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی پیام آسمانی سوم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی پیام آسمانی چهارم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی پیام آسمانی پنجم ابتدایی

دانلود پاورپوینت آموزشی پیام آسمانی ششم ابتدایی

 

دانلود پاورپوینت آموزشی دبیرستان دوره اول

دانلود پاورپوینت آموزشی دبیرستان دوره دوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن بسته شده.