دانلود طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها [با فرمت Word]

دانلود طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها

مقطع آموزش ابتدایی با آمدن نظام جدید (6.3.3) تغییر کرد. که در نتیجه این تغییرات یک پایه جدید به نام ششم به این مقطع اضافه شد. کتاب‌های درسی را تغییر دادند و حتی روش‌های تدریس و تعداد ساعات آموزشی به کلی تغییر یافت. از این رو، طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها از نو نوشته شدند. 

آموزگاران عزیز، 

ما اطلاع داریم که اداره آموزش و پرورش داشتن طرح درس سالانه و طرح درس روزانه را برای پایه ابتدایی ضروری کرده است. به طوریکه برای کسب رضایت مدیر مدرسه و همچنین تکمیل پرونده معلمی خود در مدرسه باید طرح درس ارایه دهید. 

وقوع بیماری همه‌گیر کرونا، شیوه آموزش را در کشور مختل کرده‌ است. به طوری که الان معلمان باید طرح درس های خود را از نو بنویسند و آن را مطابق با آموزش مجازی وفق دهند. در حقیقت از اواسط سال‌تحصیلی 1398-1399 مدارس تعطیل شد و معلمان با تولید محتوای آموزشی   فعالیت خود را در مدارس و از راه دور مجددا شروع کردند.

با توجه به تصمیمات آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید نیز به احتمال بسیار زیاد آموزش به صورت مجازی و از طریق تولید محتوای آموزشی ادامه خواهد یافت. پس طرح درس های پایه‌ ابتدایی نیز باید تغییر یابند و با توجه به روش آموزش مجازی از نو نوشته شوند.

یادداشت: معمولا مسئول آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش برای بررسی و نظارت پرونده معلمان را که توسط مدیر مدرسه تشکیل می‌شود بررسی می‌کنند. از این رو، داشتن طرح درس سالانه و نمونه سوالات در پرونده شما خیلی مهم است. 

از طرفی متخصصان حوزه آموزش ابتدایی و علوم تربیتی، در دو گروه با دو نظریه مختلف جبهه گرفته‌اند. گروه اول که به آموزش سازمان یافته اعتقادی ندارند، داشتن طرح درس پایه ابتدایی را غیر ضروری می‌دانند. در حالی که، گروه دوم که آموزش و پرورش ایران هم از آن‌ها پیروی می‌کنند، به داشتن طرح درس تاکید می‌کنند. 

نظر آژانس کنکور درباره نوشتن طرح درس برای آموزش ابتدایی

ما همیشه معتقدیم که در آموزش باید حد وسط را بگیریم، داشتن و نداشتن طرح درس، تنها فاکتوری نیست که کیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار دهد. بلکه تولید محتوای آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی چیزی است که در این شرایط به کمک آموزش می‌آید و وضعیت آموزش کشور را از این بحران تعطیلی نجات می‌دهد. 

بنابراین آموزگاران عزیز، 

شما می‌توانید برای حمایت از سفارشات اداره و مدیر مدرسه طرح درس‌های ابتدایی را تهیه کنید. اما لزومی ندارد گام به گام تدریس شما طبق طرح درس ابتدایی باشد. 

ولی پایه ابتدایی خیلی حساس و حیاتی است. از این رو، داشتن یک طرح درس و حتی مطالعه و تفکر درباره جلسات تدریس می‌تواند شما را با روش‌های موثر تدریس آشنا کند. از نظر ما شما وقتی می‌توانید بدون طرح درس در سر کلاس حاضر شوید، که اولا تجربه شما زیاد باشد و دوما در بحث متدهای آموزشی خلاقیت زیادی داشته باشید. در غیر اینصورت پیشنهاد می‌کنیم برای خود طرح درس بنویسید و یا از طرح‌ درس‌های آموزش ابتدایی که آژانس کنکور تهیه و تنظیم کرده است استفاده کنید. 

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی

شما می‌دانید که یکی از سخت‌ترین پایه‌های دوره آموزش ابتدایی، پایه اول ابتدایی است. دانش آموزان این پایه کم سن و سال هستند و حتی بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند در کلاس بمانند و مدام برای رفتن پیش والدین خود گریه می‌کنند.

دانلود طرح درس پایه اول ابتداییتعدادی از آن‌ها تمرکز لازم را ندارند و یا خوابشان می‌آید! همه این مشکلات و بی‌تجربه بودن آن‌ها مشکل را دوچندان می‌کند. تنوع دروس و حتی دوزبانه بودن دانش آموزان نیز از دیگر مشکلات تدریس در پایه اول ابتدایی است.

اما ما فکر می‌کنیم، معلمانی که پایه اول را تدریس می‌کنند، این کلاس‌ها را از روی علاقه برمی‌دارند و چون اولین معلم بچه‌ها هستند، تلاش می‌کنند، بهترین معلم باشند. 

همین‌طور که اشاره کردیم بعد از کرونا آموزش مجازی نیز در پایه اول ابتدایی به یک الزام تبدیل شده است. از این رو در طرح درس پایه اول ابتدایی باید تغییراتی ایجاد کنید یا اینکه دو طرح درس مستقل برای پایه اول ابتدایی تهیه کنید. یکی برای آموزش مجازی و دیگری برای آموزش حضوری در مدرسه!

دانلود طرح درس سالانه پایه اول ابتدایی

آموزگاران عزیز، برای بهترین شدن، انگیزه و انرژی لازم است، اما کافی نیست. چون بدون برنامه‌ریزی ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که بی‌برنامگی و مشکلات شما را کلافه کند. حتی این عدم رضایت از فعالیت در کلاس ممکن است زندگی شخصی شما را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

ما پیشنهاد می‌کنیم، قبل از هر چیزی برای کلاس خود یک طرح درس سالانه اول ابتدایی مشخص کنید. داشتن یک چشم‌انداز از کل جلسات سال تحصیلی، به شما اطمینان و آرامش خاطر می‌دهد و بنابراین شما در کلاس با اعتماد به نفس حاضر می‌شوید.

علاوه بر این، با رصد جلسات و مباحث آینده از مدیریت برنامه آموزشی لذت می‌برید. ما در آژانس کنکور با طراحی و تنظیم یک طرح درس سالانه برای درس به درس پایه اول ابتدایی کار را برای شما آسان کرده‌ایم.

دانلود طرح درس روزانه پایه اول ابتدایی

معلم زمانی محبوب و متخصص می‌شود که برای دانش آموزان متفاوت ظاهر شود. آموزگاران در طول سال‌تحصیلی فقط به یک کلاس تدریس می‌کنند و دانش آموزان آن‌ها محدود و حداکثر 30 نفر است. به همین ترتیب، دانش آموزان ابتدایی هم فقط یک معلم دارند. در خوش‌بینانه‌ترین حالت علاوه بر معلم اصلی خود یک معلم ورزش (تربیت بدنی) و یک معلم بهداشت دارند. 

این نشان می‌دهد که شما پیوسته در یک کلاس خواهید بود، از این رو، باید تلاش کنید که هر ساعت آموزشی شما خاص و جذاب باشد، تا ضمن کسب رضایت دانش آموزانتان، خودتان نیز از تدریس لذت ببرید. 

داشتن طرح درس روزانه پایه اول ابتدایی به این منظور کارایی بسیاری دارد. ممکن است شما معلم توانمند و خلاقی باشید؛ اما وقتی نداشتن طرح درس باعث می‌شود متدهای آموزشی خلاقانه را در سر کلاس به یاد نیاورید و یا برنامه‌های آموزشی خود نتوانید در کلاس انجام دهید و حتی نتوانید به بازرسان آموزش‌وپرورش اثبات کنید که در کلاس چقدر زحمت می‌کشید. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم برای درس‌های مورد علاقه خود طرح درس بنویسید و یا از طرح درس‌های استاندارد آژانس کنکور استفاده کنید. 

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس فارسی اول دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس نگارش فارسی اول دبستان
دانلود طرح درس علوم تجربی اول دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس ریاضی اول دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس قرآن اول دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس ورزش (تربیت بدنی) اول ابتدایی خرید و دانلود

دانلود طرح درس پایه دوم ابتدایی 

زمانی که دانش‌آموزان پایه اول را با موفقیت تمام می‌کنند، با تجربه‌ای بیشتر و اندوخته‌های علمی مختصر، به پایه دوم ابتدایی وارد می‌شوند. دانش‌آموزان به خوبی در کلاس می‌نشینند، تمرکز بیشتری دارند و حتی کمتر کسی پیدا می‌شود که گریه کند یا از کلاس فراری باشد.

دانلود طرح درس پایه دوم ابتدایی اما این بدان معنا نیست که ما دیگر در مدیریت رفتار دانش‌آموزان و مدیریت زمان و برنامه بی‌خیال باشیم. در حقیقت کار معلمان آموزش ابتدایی مثل دوره اول و دوم متوسطه آسان نیست. کار آموزگاران به مراتب سخت‌تر و مدیریت برنامه آموزشی به مراتب دشوار است.

از این رو، داشتن یک طرح درس دوم ابتدایی نقشه را می‌کشد و آموزگاران با تمرکز بیشتر از زمان به صورت بهینه استفاده می‌کنند و چون هر تدریسی طبق برنامه و هدفمند است، زحمات معلمان به ثمر می‌نشید و متخصصان علوم تربیتی هم به داشتن طرح درس تاکید می‌کنند.

خیلی از افراد داشتن طرح درس برای پایه دوم ابتدایی را نقطه ضعف معلم تصور می‌کنند، در حالی که خالق طرح درس همان معلمان هستند. به عبارتی آموزگاران برنامه تدریس خود قبل از شروع کلاس تهیه و تدوین کرده‌اند. در نهایت نیز این معلمان هستند که مجری طرح درس می‌باشند.

دانلود طرح درس روزانه دوم ابتدایی

در طرح درس روزانه پایه دوم ابتدایی، معلم صفر تا صد کاری که در یک جلسه انجام می‌دهد را روی کاغذ می‌نویسد. این کار برای معلم بسیار مفید است. چرا که تدریس یک هنر است و محتوای درسی تنها بخش محدودی از فرایند تدریس است. حالا وقتی می‌گوییم طرح درس پایه دوم ابتدایی مهم است، دلیلش این‌ است که معلم قبل از شروع تدریس تمامی کارهایی که لازم است را از قبل مشخص می‌کند و حتی در این نوشتن طرح درس روزانه دوم ابتدایی خیلی از ایده‌های جدید به ذهنش می‌آید.

 

دانلود طرح درس سالانه دوم ابتدایی

طرح درس سالانه پایه دوم ابتدایی هم از دیگر ملزومات یک سال‌تحصیلی موفق است. مشخص کردن بودجه‌بندی و تنظیم و تقسیم محتوای قابل تدریس در برنامه‌های هفتگی و ماهانه و نهایتا تدوین یک طرح درس سالانه برای پایه دوم ابتدایی کار معلم را در طول سال مشخص می‌کند و تمام استرس بالقوه را از معلم دور می‌کند.

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس فارسی دوم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس نگارش فارسی دوم دبستان
دانلود طرح درس علوم تجربی دوم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس ریاضی دوم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس قرآن دوم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس هدیه های آسمان تعلیم و تربیت اسلامی دوم دبستان خرید و دانلود

دانلود طرح درس پایه سوم ابتدایی 

سوم دبستان یکی از پایه‌های مهم دوره آموزش ابتدایی است، در این پایه میزان آمادگی دانش‌آموزان برای یادگیری مباحث درسی بیشتر می‌شود. دانش‌آموزان این پایه عمدتا 9 ساله هستند و ضمن‌این‌که تمرکز آن‌ها بیشتر شده است، مدرسه و تحصیل برای آن‌ها معنی‌دار شده است، دانش‌آموزان الگوهای مختلفی را برای یادگیری پیدا کرده‌اند.

دانلود طرح درس پایه سوم ابتدایی اما باز‌هم این بدان معنا نیست که آموزگاران نسبت به فرایند یادگیری و تدریس خود مطمئن باشند. چون فقط دانش‌آموزان زرنگ اولویت معلمان نیستند، بلکه در نظرگرفتن کل دانش‌آموزان کلاس و طراحی روش‌های تدریس منحصر‌به‌فرد برای رسیدن به اهداف آموزشی، خواسته تمام معلمان است.

داشتن طرح درس سوم ابتدایی برای همه معلمان مفید است، البته آموزگارانی هم هستند که از طرح درس پایه سوم ابتدایی استفاده نمی‌کنند؛ ولی این بدان معنا نیست که همه ما مخالف داشتن طرح درس سوم دبستان باشیم. چون معلمانی هستند که با طراحی طرح درس برای سوم ابتدایی به موفقیت‌های برجسته‌ای دست یافته‌اند و طرفدار داشتن لِسن پلَن() هستند.

دانلود طرح درس روزانه سوم ابتدایی

مثل پایه‌های دیگر برای پایه سوم ابتدایی هم باید طرح درس روزانه بنویسیم. هر چقدر از مزایای طرح درس روزانه زبان پایه سوم ابتدایی بگوییم باز هم کم است. اگر شما برنامه روزانه‌ خود را بنویسید، وقتی که کار تدریس را انجام می‌دهید و می‌بینید که از درس جلوتر هستید؛ می‌توانید دانش آموزان را به بیرون از کلاس ببرید و با سایر فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی سرگرم‌شان کنید.

دانلود طرح درس سالانه سوم ابتدایی

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس فارسی سوم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”79″]
دانلود طرح درس نگارش فارسی سوم دبستان
دانلود طرح درس علوم تجربی سوم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”80″]
دانلود طرح درس ریاضی سوم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”81″]
دانلود طرح درس قرآن سوم دبستان
دانلود طرح درس هدیه های آسمان تعلیم و تربیت اسلامی سوم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”77″]
دانلود طرح درس مطالعات اجتماعی سوم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”52″]
دانلود طرح درس هنر سوم ابتدایی [zarinpalpaiddownloads id=”76″]

 

دانلود طرح درس پایه چهارم ابتدایی

دانلود طرح درس پایه چهارم ابتدایی

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس تربیت بدنی چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس نگارش فارسی چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس علوم تجربی چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس ریاضی چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس قرآن چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس هدیه های آسمان تعلیم و تربیت اسلامی چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس مطالعات اجتماعی چهارم دبستان خرید و دانلود
دانلود طرح درس هنر چهارم ابتدایی خرید و دانلود

دانلود طرح درس پایه پنجم ابتدایی 

دانلود طرح درس پایه پنجم ابتدایی 

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس فارسی پنجم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”83″]
دانلود طرح درس نگارش فارسی پنجم دبستان
دانلود طرح درس علوم تجربی پنجم دبستان
دانلود طرح درس ریاضی پنجم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”84″]
دانلود طرح درس قرآن پنجم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”82″]
دانلود طرح درس هدیه های آسمان تعلیم و تربیت اسلامی پنجم دبستان
دانلود طرح درس مطالعات اجتماعی پنجم دبستان

دانلود طرح درس پایه ششم ابتدایی

دانلود طرح درس پایه ششم ابتدایی

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس فارسی ششم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”73″]
دانلود طرح درس نگارش فارسی ششم دبستان
دانلود طرح درس علوم تجربی ششم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”54″]
دانلود طرح درس ریاضی ششم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”75″]
دانلود طرح درس قرآن ششم دبستان
دانلود طرح درس هدیه های آسمان تعلیم و تربیت اسلامی ششم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”51″]
دانلود طرح درس مطالعات اجتماعی ششم دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”74″]
دانلود طرح درس تفکر و پژوهش ششم دبستان
دانلود طرح درس کار و فناوری ششم دبستان

نظر دادن بسته شده.