دانلود طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها [با فرمت Word]

دانلود طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها

مقطع آموزش ابتدایی با آمدن نظام جدید (6.3.3) تغییر کرد. که در نتیجه این تغییرات یک پایه جدید به نام ششم به این مقطع اضافه شد. کتاب‌های درسی را تغییر دادند و حتی روش‌های تدریس و تعداد ساعات آموزشی به کلی تغییر یافت. از این رو، طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها از نو نوشته شدند. 

آموزگاران عزیز، 

ما اطلاع داریم که اداره آموزش و پرورش داشتن طرح درس سالانه و طرح درس روزانه را برای پایه ابتدایی ضروری کرده است. به طوریکه برای کسب رضایت مدیر مدرسه و همچنین تکمیل پرونده معلمی خود در مدرسه باید طرح درس ارایه دهید. 

یادداشت: معمولا مسئول آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش برای بررسی و نظارت پرونده معلمان را که توسط مدیر مدرسه تشکیل می‌شود بررسی می‌کنند. از این رو، داشتن طرح درس سالانه و نمونه سوالات در پرونده شما خیلی مهم است. 

از طرفی متخصصان حوزه آموزش ابتدایی و علوم تربیتی، در دو گروه با دو نظریه مختلف جبهه گرفته‌اند. گروه اول که به آموزش سازمان یافته اعتقادی ندارند، داشتن طرح درس پایه ابتدایی را غیر ضروری می‌دانند. در حالی که، گروه دوم که آموزش و پرورش ایران هم از آن‌ها پیروی می‌کنند، به داشتن طرح درس تاکید می‌کنند. 

نظر آژانس کنکور درباره نوشتن طرح درس برای آموزش ابتدایی

ما همیشه معتقدیم که در آموزش باید حد وسط را بگیریم، داشتن و نداشتن طرح درس، تنها فاکتوری نیست که کیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار دهد. 

بنابراین آموزگاران عزیز، 

شما می‌توانید برای حمایت از سفارشات اداره و مدیر مدرسه طرح درس‌های ابتدایی را تهیه کنید. اما لزومی ندارد گام به گام تدریس شما طبق طرح درس باشد. 

ولی پایه ابتدایی خیلی حساس و حیاتی است. از این رو، داشتن یک طرح درس و حتی مطالعه و تفکر درباره جلسات تدریس می‌تواند شما را با روش‌های موثر تدریس آشنا کند. از نظر ما شما وقتی می‌توانید بدون طرح درس در سر کلاس حاضر شوید، که اولا تجربه شما زیاد باشد و دوما در بحث متدهای آموزشی خلاقیت زیادی داشته باشید. در غیر اینصورت پیشنهاد می‌کنیم برای خود طرح درس بنویسید و یا از طرح‌ درس‌های آموزش ابتدایی که آژانس کنکور تهیه و تنظیم کرده است استفاده کنید. 

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی

شما می‌دانید که یکی از سخت‌ترین پایه‌های دوره آموزش ابتدایی، پایه اول ابتدایی است. دانش آموزان این پایه کم سن و سال هستند و حتی بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند در کلاس بمانند و مدام برای رفتن پیش والدین خود گریه می‌کنند.

تعدادی از آن‌ها تمرکز لازم را ندارند و یا خوابشان می‌آید! همه این مشکلات و بی‌تجربه بودن آن‌ها مشکل را دوچندان می‌کند. تنوع دروس و حتی دوزبانه بودن دانش آموزان نیز از دیگر مشکلات تدریس در پایه اول ابتدایی است.

اما ما فکر می‌کنیم، معلمانی که پایه اول را تدریس می‌کنند، این کلاس‌ها را از روی علاقه برمی‌دارند و چون اولین معلم بچه‌ها هستند، تلاش می‌کنند، بهترین معلم باشند.

دانلود طرح درس سالانه پایه اول ابتدایی

آموزگاران عزیز، برای بهترین شدن، انگیزه و انرژی لازم است، اما کافی نیست. چون بدون برنامه‌ریزی ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که بی‌برنامگی و مشکلات شما را کلافه کند. حتی این عدم رضایت از فعالیت در کلاس ممکن است زندگی شخصی شما را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

ما پیشنهاد می‌کنیم، قبل از هر چیزی برای کلاس خود یک طرح درس سالانه مشخص کنید. داشتن یک چشمنداز از کل جلسات سال تحصیلی، به شما اطمینان و آرامش خاطر می‌دهد و بنابراین شما در کلاس با اعتماد به نفس حاضر می‌شوید.

علاوه بر این، با رصد جلسات و مباحث آینده از مدیریت برنامه آموزشی لذت می‌برید. ما در آژانس کنکور با طراحی و تنظیم یک طرح درس سالانه برای درس به درس پایه اول ابتدایی کار را برای شما آسان کرده‌ایم.

دانلود طرح درس روزانه پایه اول ابتدایی

معلم زمانی محبوب و متخصص می‌شود که برای دانش آموزان متفاوت ضاهر شود. آموزگاران در طول سالتحصیلی فقط به یک کلاس تدریس می‌کنند و دانش آموزان آن‌ها محدود و حداکثر 30 نفر است. به همین ترتیت، دانش آموزان ابتدایی هم فقط یک معلم دارند. در خوش‌بینانه‌ترین حالت علاوه بر معلم اصلی خود یک معلم ورزش (تربیت بدنی) و یک معلم بهداشت دارند. 

این نشان می‌دهد که شما پیوسته در یک کلاس خواهید بود، از این رو، باید تلاش کنید که هر ساعت آموزشی شما خاص و جذاب باشد، تا ضمن کسب رضایت دانش آموزانتان، خودتان نیز از تدریس لذت ببرید. 

داشتن طرح درس روزانه پایه اول ابتدایی به این منظور کارایی بسیاری دارد. ممکن است شما معلم توانمند و خلاقی باشید؛ اما وقتی نداشتن طرح درس باعث می‌شود متدهای آموزشی خلاقانه را در سر کلاس به یاد نیاورید و یا برنامه‌های آموزشی خود نتوانید در کلاس انجام دهید. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم برای درس‌های مورد علاقه خود طرح درس بنویسید و یا از طرح درس‌های بینظیر آژانس کنکور استفاده کنید. 

دانلود طرح درس پایه دوم ابتدایی 

دانلود طرح درس پایه سوم ابتدایی 

دانلود طرح درس پایه چهارم ابتدایی

دانلود طرح درس پایه پنجم ابتدایی 

دانلود طرح درس پایه ششم ابتدایی