خرید کتاب از آمازون و eBay مشکل را چطور حل کنیم؟

خرید کتاب از آمازون amazon

0

خرید کتاب از آمازون یا سایت‌های مشابه مثل eBay برای ایرانی‌ها دستکمی از هفت‌خان رستم ندارد! تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌هایی که بنا به دلایل مختلف به کشورمان تحمیل شده‌، خرید از فروشگاه‌های بین‌المللی را به چیزی شبیه یک رؤیا تبدیل کرده است. در چنین شرایطی، اساتید، دانشجویان و نویسندگان ازجمله اقشاری هستند که تحت تأثیر قابل‌توجه این محدودیت‌ها قرار می‌گیرند. مخصوصاً زمانی که قصد خرید کتاب از eBay یا آمازون را داشته باشند.

amazon books کتاب های آمازون

Amazon books 

خرید کتاب از آمازون و eBay چه ضرورتی دارد؟

کتاب، همراه جدانشدنی اقشار فرهیخته جامعه نظیر اساتید، پژوهشگران، نویسندگان و دانشجویان است. فعالیت مؤثر در هر یک از این جایگاه‌ها مستلزم آن است که به کتاب‌های خارجی مناسب دسترسی داشته باشید. کتاب‌هایی که برخی از آن‌ها در بازار ایران و بسیاری از کشورهای دیگر موجود نیستند؛ درنتیجه تنها راه تهیه این کتاب‌ها، خرید آنلاین آن‌ها از طریق وب‌سایت‌های بین‌المللی معروف نظیر آمازون و eBay است.

دلایل مختلفی باعث می‌شوند که افراد، انتخابی جز خرید کتاب از آمازون یا eBay نداشته باشند. مثلاً کتاب‌های زیادی وجود دارند که به‌عنوان سورس یا منبع درسی و پژوهشی در ایران مورد استناد قرار می‌گیرند. بنابراین بعید نیست که گاهی دسترسی به این منابع برای اساتید یا دانشجویان ایرانی به یک نیاز مبرم تبدیل شود.

دسترسی به کتاب‌های خارجی برای پژوهشگران و مترجمین نیز می‌تواند اهمیت زیادی پیدا کند. تهیه کتاب برای مترجمی که می‌خواهد اولین ترجمه فارسی از یک رمان جدید و معروف را با نام خودش روانه بازار کند، از نان شب هم واجب‌تر است! بسیاری از محققان و پژوهشگران ایرانی نیز ممکن است برای تحقیقات خود به کتاب‌های خارجی نایاب نیاز پیدا کنند. این مثال‌ها اهمیت و ضرورت خرید کتاب از eBay یا آمازون را بهتر نشان می‌دهند.

خرید کتاب از eBay

eBay books 

چه عواملی خرید کتاب چاپی از آمازون و eBay را دشوار می‌کنند؟

آیا شما هم قصد خرید کتاب از eBay یا آمازون را دارید؟ اگر قبلاً تجربه این کار را داشته باشید، بی‌تردید از دشواری‌های انجام آن آگاه هستید. اما اگر برای اولین بار است که می‌خواهید از آمازون یا eBay کتاب بخرید، باید خودتان را برای مواجهه با چالش‌های مختلفی آماده کنید. شاید بپرسید چه چالش‌هایی؟! در ادامه 3 چالش اصلی را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم. ولی قبل از آن باید بدانید که همه این چالش‌ها از عدم دسترسی به یک مرجع خرید قانونی و معتبر ناشی می‌شوند. این عدم دسترسی، زمینه مناسبی را برای فعالیت واسطه‌ها و بعضاً کلاه‌برداران ایجاد می‌کند.

1. هزینه سرسام‌آور

شرط انجام یک معامله رضایت‌بخش این است که هر محصولی را به قیمت واقعی‌اش بخرید. اما وقتی با دلالان و واسطه‌ها سروکار پیدا کنید، مواجهه با ارقام نجومی نباید متعجبتان کند! هیچ‌کس تمایلی ندارد برای خرید کتابی که قیمت واقعی آن N دلار است، چند برابر بیشتر هزینه کند. بنابراین یکی از اصلی‌ترین چالش‌های خرید کتاب از eBay و آمازون در ایران، هزینه بالا و گزاف تهیه آن‌هاست.

2. تأخیر و بدقولی مکرر

زمان می‌تواند عنصری حیاتی و تعیین‌کننده در بحث خرید یک کتاب باشد. گاهی نیاز یک مترجم یا پژوهشگر این است که در زودترین زمان ممکن، کتاب موردنظر به دستش برسد. ولی متأسفانه در عمل، تحویل کتاب به خریداران معمولاً با بدقولی و تأخیر فراوان همراه می‌شود. علت اصلی این تأخیر، عدم وجود یک سیستم معتبر و کارآمد در خرید کتاب از آمازون یا eBay توسط عرضه‌کنندگان است.

3. کیفیت نامناسب کتاب‌ها

وقتی خرید کتاب از eBay یا آمازون را به‌واسطه ها می‌سپارید، آن‌ها لزوماً کتاب‌های درخواستی شما را از طریق این سایت‌ها تهیه نمی‌کنند. چراکه اساساً سیستم و بستر معتبری برای انجام این کار ندارند. به همین دلیل معمولاً کتاب مدنظر شما را از طریق سایر کانال‌های واسطه در بازار ایران تهیه می‌کنند.

اکثر این کتاب‌ها چند بار در بازار، خرید و فروش شده‌اند و به‌اصطلاح دست افراد مختلفی چرخیده‌اند. درنتیجه آنچه تحویل شما می‌شود، یک کتاب نو و اورجینال نیست؛ این یعنی باید پیشاپیش با مشکلات احتمالی مانند قدیمی بودن ورژن کتاب و همین‌طور پارگی، قلم‌خوردگی یا کثیفی صفحات آن کنار بیایید. اتفاقاتی که هر کدام می‌توانند ذوق خرید کتاب را در همان بدو تحویل آن در خریدار بخشکانند. بمانَد اینکه از لذت تَوَرُق صفحات تُرد و استشمام بوی بی‌نظیر کاغذ تازه نیز بی‌نصیب خواهید ماند!

این‌ها چالش‌های عمده‌ای بودند که اگر از آن‌ها بگذرید، سرانجام (هرچند احتمالاً با نارضایتی) موفق به تهیه کتاب خواهید شد. بااین‌حال گاهی در مسیر خرید کتاب از eBay یا آمازون ممکن است با شرایط بدتری روبرو شوید. مثلاً واسطه خرید کتاب، کلاه‌بردار از آب درآید و با فریب دادن خریداران، پول کتاب‌های نخریده را به جیب بزند!

دانستیم که همه مشکلات مذکور ریشه در عدم دسترسی به یک مرجع معتبر خرید کتاب از آمازون و eBay دارند. بنابراین راهکار رهایی از این چالش‌ها، یافتن یک مجموعه مطمئن و کارآمد برای خرید کتاب از خارج کشور است.

با کپی‌فای خرید کتاب از آمازون و eBay را بی‌دردسر تجربه کنید!

به دنبال یک راهکار مطمئن، آسان و ارزان برای خرید کتاب از eBay و آمازون هستید؟ در این صورت می‌توانید از خدمات کپی‌فای استفاده کنید.

کپی‌فای یک شرکت معتبر و مرجع در زمینه خرید کتاب از خارج است. این شرکت فرایند تهیه کتاب از فروشگاه‌های بین‌المللی را بسیار آسان کرده است. کاربرانی که درصدد تهیه کتاب خاصی هستند، کافی است در پلتفرم کپی‌فای (به طور رایگان) ثبت‌نام نموده و سفارش کتاب موردنظر را در این پلتفرم ثبت کنند. شرکت بعد از اعلام قیمت نهایی و تأیید خریدار، فرایند خرید را رسماً آغاز کرده و ظرف 24 یا نهایتاً 48 ساعت کتاب را از eBay یا آمازون می‌خرد. تا این مرحله، کار سفارش و خرید کتاب به پایان رسیده است.

فاز بعدی در خرید کتاب از آمازون و eBay از طریق پلتفرم کپی‌فای، تحویل به خریداران است. در این فاز، ورژن تازه و اورجینال کتاب باید از آمریکا به ایران برسد که این فرایند، حدود 1 ماه زمان می‌برد. بلافاصله بعد از رسیدن محموله به ایران، کتاب درخواستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خریداران تحویل داده می‌شود. این سریع‌ترین، معتبرترین و آسان‌ترین شیوه خرید کتاب از eBay یا آمازون برای خریداران ایرانی است. پشتیبانی عالی کپی‌فای را می‌توان یک مزیت ملموس در بحث خرید کتاب خارج از ایران دانست. تیم پشتیبانی این مجموعه در هر لحظه، آماده پاسخگویی به سؤالات خریداران و همین‌طور رسیدگی به پیگیری‌های آن‌هاست.

از دیگر مزایای خرید کتاب از خارج کشور به‌واسطه کپی‌فای، قیمت مناسب است. در اینجا دیگر نیازی نیست که بابت یک کتاب چند برابر بیشتر از قیمت واقعی آن هزینه کنید. چراکه کپی‌فای سفارش‌های شما را به‌طور مستقیم و بلا واسطه از فروشگاه‌های آمازون و eBay تأمین می‌کند. این‌گونه می‌توانید با هزینه‌ای متعارف، بهترین ورژن از انواع کتاب‌های خارجی را تهیه کنید. ضمن اینکه در این حالت لذت ورق زدن و استشمام بوی خوش کتاب تازه نیز برایتان محفوظ باقی می‌مانَد!

نشانی سامانه سفارش خرید کتاب از کپی فای: https://panel.copify.ir

ناگفته نماند که خدمات کپی‌فای صرفاً به خرید کتاب چاپی از آمازون و eBay محدود نیست؛ بنابراین اگر خواهان تهیه ورژن پی‌دی‌اف یا کیندل کتاب موردنظرتان هستید، باز هم می‌توانید از خدمات کپی‌فای استفاده کنید.

خرید کتاب از eBay و آمازون تا مدتی قبل، فرایندی سخت و پرهزینه بود. فرایندی که اگر آن را تجربه کرده‌اید، احتمالاً خاطره خوبی از آن ندارید. اما خبر خوب این است که شرایط تغییر کرده؛ با وجود پلتفرم‌هایی نظیر کپی‌فای، حالا خرید کتاب از آمازون و eBay آسان، ارزان، سریع و لذت‌بخش است.

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد