بهترین دانشگاه فرهنگیان ایران [تربیت معلم سابق] کدامند؟

بهترین دانشگاه فرهنگیان ایران

0

بهترین دانشگاه فرهنگیان ایران [تربیت معلم سابق] کدامند؟

دانشگاه‌های تربیت معلم با عنوان تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان در ایران شناخته می‌شوند و جزء آن دسته از مراکز تحصیلی هستند که با شرایط خاصی دانشجو می‌پذیرند.

دانشگاه فرهنگیان در واقع برای توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی آموزش و پرورش به وجود آمده.

شروع فعالیت این دانشگاه‌ها از سال ۱۳۹۰ با جذب ۲۱ هزار دانشجو معلم بوده است. و دارای ۹۸ واحد دانشگاهی از جمله ۶۴ پردیس دانشگاهی و ۳۴ دانشکده است.

نمونه کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان: 

 از موارد بسیار مهم برای قبولی در کنکور و پذیرفته شدن در بهترین دانشگاه فرهنگیان ایران، نمونه کارنامه قبول‌شدگان دانشگاه فرهنگیان و اطلاع از رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان است. شما با اطلاع از کارنامه قبول شدگان سالهای قبل، خودتونو می‌سنجید و سعی می‌کنید خودتونو به اون درصد‌های قابل قبول برسونید. یک برنامه‌ریزی صحیح، مستلزم اینه که شما یک نمونه کارنامه قبول‌شدگان دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید، تا بر اساس آن به یک برنامه‌ریزی درست و حرفه‌ای برسید. برای مشاهده نمونه کارنامه قبول‌شدگان دانشگاه فرهنگیان، می‌تونید از نرم‌افزار تخمین رتبه، که شامل کارنامه‌های کنکوره، استفاده کنید. برای قبولی در بهترین دانشگاه فرهنگیان ایران باید از همین حالا به فکر باشید.

رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان ایران:

برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر داشتن شرایط لازم از جمله امتیازات، معدل، مصاحبه، تعهدات و سایر موارد، باید حداقل رتبه برای دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ را بدست آورد. اطلاع از حداقل رتبه برای دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ جهت برنامه ریزی برای  مطالعه جهت کسب رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان لازم و ضروری است.

نکته:

  • داوطلب باید نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوطه آزمون سراسری را کسب کند.
  • معدل داوطلبان در دوره متوسطه دوم (سه پایه اول، دوم و سوم) نباید کمتر از ۱۴ باشد.

فراهم بودن شرایط کاری دانشجویان دانشگاه تربیت معلم، باعث شده داوطلبان به دنبال آگاهی از رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان و نمونه کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان باشند. 

رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان، همچنین تحت تاثیر سهمیه بومی گزینی است و سهمیه بومی گزینی در استان برای پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت معلم به صورت مجزا و جداگانه است.

هر داوطلب با توجه به دفترچه، باید کد رشته مربوط به دانشگاه محل زندگی خود را انتخاب کند.

شهریه دانشگاه پردیس فرهنگیان:

تحصیل در دانشگاه فرهنگیان رایگان است و علاوه بر آن دانشجویان مشمول استفاده از مزایای تحصیل هستند، ولی تحصیل در پردیس خودگردان دانشگاه فرهنگیان مستلزم پرداخت شهریه است. میزان شهریه دانشگاه پردیس فرهنگیان در سال ۹۸- ۹۹ نسبت به سال قبل حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش داشت. 

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر سه نوع دانشجو می‌پذیرد:

۱-دانشجوی کارشناسی پیوسته (دانشجومعلم): این دانشجویان از طریق آزمون سراسری و با مدرک تحصیلی دوره متوسطه و پس از مصاحبه و گزینش انتخاب می‌شوند. برنامه کلاسی و نحوه آموزش این دانشجو معلمان روز‌های شنبه تا چهارشنبه و بصورت تمام وقت و شبانه روزی است. 

درواقع این دانشجویان از ابتدای تحصیل به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند و تعهد خدمت می‌دهند و پس از پایان تحصیلات به عنوان معلم در مدارس مشغول به کار می‌شوند.

۲-دانشجوی کارشناسی ناپیوسته (معلم‌دانشجو): این افراد در واقع معلمان دارای مدرک کاردانی هستند که در دوره کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می‌دهند. برنامه کلاسی این معلم‌دانشجویان معمولاً روز‌های پنجشنبه و جمعه است.

۳-دانشجوی کارشناسی ارشد: این افراد از میان معلمانی که در فعلا به شکل محدود هستند، انتخاب می‌شوند.

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد