اعلام نتایج کنکور 1400 ۱۴۰۰ در سایت سنجش ( جدید)

نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 در سایت سنجش اعلام شد.

0

اعلام نتایج کنکور 1400 ۱۴۰۰ در سایت سنجش ( جدید)

سایت سازمان سنجش امروز در تاریخ 10 مرداد ماه 1400 با انتشار اطلاعیه از اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1400 خبر داد. داوطلبانی که در کنکور 1400 شرکت کرده‌اند می‌توانند با وارد شدن به سایت سازمان سنجش کشور و وارد کردن اطلاعات خود، کارنامه خود را دریافت و از نتیجه عملکرد خود در کنکور مطلع شوند.

از کار افتادن سایت سازمان سنجش در ساعات اولیه

مانند سال‌های پیش اینبار هم در زمان اعلام نتیجه کنکور 1400، سایت سازمان سنجش از کار افتاد و داولطبان نتوانستند در ساعات اولیه نتیجه رو از سایت دریافت کنند. البته کار نکردن سرور سازمان سنجش هنوز هم ادامه دارد. اما با در نظر گرفتن تعداد مراجعانی که برای مشاهده نتیجه به سایت سازمان سنجش مراجعه می‌کنند این قطعی‌های سرور بی‌دلیل نیست.

همانطور که در جریان هستید. امسال در کنکور 1400 تعداد شرکت‌کنندگاه در آزمون یا به عبارتی تعداد داوطلبان ثبت نام کرده رقم وحشت‌ناک 1 میلیون 367 هزار و 931 نفر بود که با یک حساب سر انگشتی می‌توان نتیجه گرفت که سایت سازمان سنجش در ساعات اولیه امکان میزبانی این همه بازدیدکننده را ندارد.

با این حال، تعداد زیاد داوطلبان نمی‌تواند دلیلی بر ضعف بودن سرورهای سایت سازمان سنجش باشد. امروزه تکنولوژی پیشرفت کرده است و مدیران سایت سازمان سنجش برای جلوگیری از این قطعی‌ها می‌توانند کارهای زیای انجام دهند.

نباید استرس داشته باشم!

این روزها و این ساعت‌ها میزان زیادی از استرس و اضطراب توسط داوطلبان کنکور تجربه می‌شود. خیلی از دانش آموزان دوازدهمی و خیلی از داوطلبان پشت کنکوری که به اعلام نتیجه کنکور 1400 به عنوان کورسویی از امید نگاه می کنند. ممکن است در این لحظات استرس زیادی را تحمل کنند. از یک طرف قطعی سرورهای سایت سازمان سنجش و از طرف دیگر انتظار دوستان و آشنایان و به خصوص خانواده داوطلب کنکور شدت و میزان استرس را در او بیشتر می‌کند.

در این جاست که داوطلب باید  استرس خود را مدیریت کند. بیراه نیست که استرس داشته باشیم و اصلا ممکن نیست که کسی استرس داشته باشد. به هر شکل، تعداد زیادی از داوطلبان استرس را تجربه می‌کنند. برای مقابله یا این استرس می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • به خود بگویید هر نتیجه‌ای که هست حاصل تلاش من است؛ پس ناراحت نخواهم شد.
  • اگر خودتان نمی‌توانید از یکی از اعضای خانواده یا فامیل خود بخواهید که نتیجه شما را نگاه کند.
  • به رتبه‌ای که آوردید فعلا قانع باشید.
  • هنوز انتخاب رشته نکرده‌اید؛ پس نگران رتبه نباشید.
  • نظر دیگران را نادیده بگیرید.

گام بعدی چیه؟

وقتی اعلام نتیجه کنکور ۱۴۰۰  را در سایت سنجش نگاه کردید. سه حالت ممکن است برای شما پیش بیاید. شما یا رتبه خود را دوست دارید، شما ممکن است رتبه خود را دوست نداشته باشید و حالت سوم این است که درباره رتبه خود نظری ندارید.

خب گروه اول که رتبه خوبی کسب کردند و از رتبه خود راضی هستند، باید به فکر انتخاب رشته باشند. اینکه چه چیزی را میخوان انتخاب کنند و در چه دانشگاهی تحصیل کنند. گروه سوم که درباره رتبه‌ای که کسب کردند، اگر شناخت لازم ندارند، بهتر است با مشاوری مطمئن ومعتبر صحبت کنند و درباره رتبه و امکان قبول شدن در رشته‌های مد نظر و مطلوب صحبت کنند.

و اما گروه سوم که از اعلام نتیجه کنکور 1400 راضی نیستند و یا رتبه نامناسبی کسب کرده‌اند باید صبور باشند و همه چیز را در ابتدا نبازند. خیلی از داوطلبان هستند با اینکه رتبه خوبی بدست آورده‌اند اما به اشتباه فکر می‌کنند رتبه خوبی کسب نکرده‌اند. این گروه بیشتر از همه باید مراقب باشند. چون ممکن است موقعیت‌های قشنگی را از دست بدهند. درواقع رتبه کنکور چیزی نیست جز یک رتبه. اما آنچه مهم است، انتخاب رشته شماست. شما با انتخاب رشته آینده و ریل حرکت قطار موفقت خود را راه‌اندازی می‌کنید.

اجازه دهید یک مثال ساده بگم: ممکن است یک داوطلب با رتبه 100 در رشته‌ای تحصیل کند که در آینده اصلا آن را دوست ندارد و علاوه بر اینکه رضایت شغلی ندارد درآمد خوبی هم ندارد. از طرف دیگر ممکن است یک داوطلب با رتبه 10,0000 در یک رشته مورد علاقه و مناسب تحصیل کند و در آینده خیلی خوشبخت تر و موفق‌تر از کسی باشد که رتبه 100 کسب کرده است.

پس هر رتبه‌ای کسب کردید حاصل تلاش شماست. تا این جا تلاش کردید و یک رتبه‌ای بدست آوردید. اما تصمیماتی که از این به بعد می‌‎گیرید تعیین کننده آینده و سرنوشت شماست.

 

آیا پشت کنکور بمانم؟

شاید بعد از مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 پشت کنکور مانده به سرتان بزند. فقط شما نیستید. خیلی‌ها هستند که در این لحظات به فکر پشت کنکور ماندن هستند. در این ایستگاه هم داوطلبانی داریم که با شرایط خیلی متفاوت از هم قصد پشت کنکور ماندن دارند.

یک گروهی هست که بی‌خبر از همه چیز یک رتبه خوبی آورده‌اند اما به نظرشان این رتبه خوش‌آیند نیست. در این حالت باید داوطلب با بزرگ‌ترهاش یا مشاوران مشورت کند. اگر حوصله مشورت ندارد خودش فکر کند. ببینید باز هم تاکید می‌کنیم رتبه چیزی نیست جز یک عدد، آنچه مهم است رشته‌ای است که شما دوست دارید.

حالا بدون نگران شدن و استرس گرفتن، مانند بقیه داولطبان در انتخاب رشته کنکور 1400 شرکت کنید.  انتخاب رشته کنید. اگر رشته مطلوب رو قبول شدید برید بخونید. درواقع 12 ماه در خانه ماندن و درس خواندن کار بسیار سخت و فرسایشی است. اما اگر قبول نشدید، می‌توانید به فکر پشت کنکور ماندن باشید. پس بنابراین، فعلا زمان فکر کردن درباره پشت کنکور ماندن نیست.

 

 

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد