مشاوره‌ی کنکور 1400 اینترنتی به ضرر شماست!

مشاوره‌ی کنکور 1400

0

مشاوره‌ی کنکور 1400 اینترنتی به ضرر شماست!

هرساله عده‌ی زیادی از داوطلبان کنکور برای داشتن یک برنامه‌ی پیوسته و منظم جهت مطالعه‌ی دروس، به دنبال بهترین مشاوران کنکور هستند. همان‌طور که می‌دانید با وجود شرایط حاکم بر کشور و انتشار ویروس کرونا، تعدادی از جلسات مشاوره‌ی کنکور به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شوند.

همچنین عده‌ی زیادی از افراد خود را تحت عنوان برترین مشاوران کنکور آن هم با چند سال سابقه کاری درخشان معرفی می‌کنند! ما در این مقاله قصد داریم به شما اطلاع و هشدار دهیم که از مشاوره‌ی کنکور آنلاین فاصله بگیرید یا حداقل، آن را به‌طور کامل جایگزین جلسات مشاوره حضوری نکنید. با ما همراه باشید تا به چرایی این مطلب پی ببرید.

هر گردی، گردو نیست!

متاسفانه هر ساله داوطلبان ممتاز کنکور با رتبه‌های تک‌رقمی و گاهی دو و سه‌رقمی، پس از اعلام رتبه‌ها و نتایج، توسط نهادها و سازمان‌هایی که مسئول برگزاری آزمون‌های آزمایشی بوده‌اند جذب می‌شوند و لقب «مشاور کنکور» را به خود می‌گیرند. البته این دسته از افراد گاهی هم به‌صورت انفرادی و دلخواه تصمیم به این کار می‌گیرند. این دسته از عزیزان به دلیل رتبه‌های درخشان و مطلوبشان متصور می‌کنند که می‌توانند برترین مشاوران کنکور برای داوطلبان کنکورهای سال‌های آینده باشند؛ اما شما داوطلبان عزیز کنکوری باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی این عزیزان با راهنمایی و هدایت یک مشاور «واقعی» و برنامه‌ریزی‌های وی به موفقیت مطلوب دست‌یافته‌اند؛ یعنی برای برنامه‌ریزی هیچ‌گاه نزد یک داوطلب سابق کنکور صرفاً به خاطر رتبه‌ی درخشانش نرفته‌اند. دلیل نمی‌شود چون یک داوطلب، رتبه‌ی برتر کنکور فلان سال بوده، مشاور تحصیلی خوبی هم باشد. در یک جمله «هر گردی که گردو نیست!». 

یک مشاور تحصیلی کاربلد، اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد و در این زمینه آموزش‌های لازم را دیده است. به عبارتی «هرکسی را بهر کاری ساخته‌اند». در غیر این صورت تحت عنوان مشاور شناخته نمی‌شد؛ بنابراین برای موفقیت لازم است دنبال یک مشاور تحصیلی کارکشته و با سابقه باشید و نه رتبه‌های برتر کنکورهای گذشته.

البته شما می‌توانید با این افراد درباره‌ی برترین مشاوران کنکور مشورت کنید و در این راه از آنان و تجربیاتشان کمک بگیرید؛ اما اینکه صرفاً این دسته از افراد را به‌عنوان مشاوران تحصیلی به جهت مشاوره‌ی کنکور 1400 خود قرار دهید، به‌هیچ‌عنوان صحیح و منطقی نیست.

 

گرگ در لباس میش!

یک عده از افراد هم هستند که نه رتبه‌ی برتر کنکور بوده‌اند و نه در زمینه‌ی مشاوره‌ی تحصیلی آموزش خاصی دیده‌اند؛ اما خود را ضامن دستیابی به موفقیت داوطلبان کنکور در سایت‌های اینترنتی معرفی می‌کنند.

 یقیناً با جملاتی از قبیل «کسب رتبه‌ی دورقمی تنها در سه ماه» و… مواجه شده‌اید. بسیاری از این افراد در ازای مشاوره‌های بی‌محتوایشان مبلغ هنگفتی را دریافت می‌کنند. به‌عبارتی‌دیگر این افراد نه مشاور، بلکه مشاور نما هستند. 

آنان با شعارهایی جذاب و توخالی به‌راحتی نظر داوطلبان کنکور سراسری را جلب می‌کنند؛ چراکه می‌دانند برای یک داوطلب کنکوری سخت‌کوش و خانواده‌اش، هیچ چیز ارزشمندتر از موفقیت در کنکور نیست؛ بنابراین فرصت را مناسب دیده و به‌نوعی به ارائه‌ی مشاوره و عرضه‌ی پکیج‌های بی‌محتوایشان در سایت‌های اینترنتی می‌پردازند. یقین داشته باشید هیچ داوطلب موفقی تنها در سه ماه به موفقیت دست نیافته و تمامی این شعارها و وعده‌ها دروغی بیش نیستند و هدف فقط و فقط کسب درآمد است؛ حتی به قیمت گول زدن شما؛ پس خواهشاً هوشیار باشید و فریب این دسته از افراد را نخورید.

جلسه‌ی مشاوره‌ی کنکور 1400 باید حضوری باشد

فرض کنید قصد دارید با یکی از آشنایان و یا دوستانتان درباره‌ی مسئله‌ای مهم و حیاتی صحبت کنید. در این صورت ترجیح می‌دهید او را حضوری دیده و بحث را با او باز کنید یا به‌صورت دوردست و آنلاین با وی صحبت کنید؟ 

مسلماً جواب 70% شما عزیزان گزینه‌ی اول خواهد بود؛ چرا که تماس چشمی که هنگام مصاحبت با افراد ایجاد می‌شود تأثیر زیادی در نوع بیان شما دارد. جلسه‌ی مشاوره‌ی کنکور هم حکم همان مسئله‌ی حیاتی را دارد. لازم است شما داوطلبان گرامی با مشاور خود، جهت مشاوره‌ی کنکور 1400 به‌صورت حضوری و رو در رو صحبت کنید. حتی اگر راه مشاوره‌ی کنکور آنلاین به شما داده شد شما مشاوره‌ی حضوری را در ارجحیت قرار دهید.

هر مشاور گران‌قیمتی صرفاً مجرب نیست!

لطفاً این تصور را از ذهنتان خارج کنید که هرچه مشاور گران‌تر، کیفیت مشاوره بالاتر! این یکی از ذهنیت‌های اشتباه بسیاری از داوطلبان عزیز کنکوری است. در انتخاب مشاورتان در نظر داشته باشید که مهم کیفیت است و نه کمیت. شما می‌توانید با بررسی دقیق و جست‌وجوی فراوان، یک مشاور درجه‌یک را برای مشاوره‌ی کنکور 1400 پیدا کنید و با برنامه‌ریزی معقول و منطقی مشاورتان به اهداف مطلوبتان دست‌یابید.

در انتخاب مشاور جهت مشاوره‌ی کنکور 1400 نهایت دقت را اعمال کنید

اگر واقعاً به مشاور تحصیلی نیاز دارید، لطفاً با تحقیق و پرس و جوی فراوان اقدام به انتخاب مشاور کنکوری‌تان کنید و فریب مشاور نماها را نخورید. البته دریافت هزینه‌های هنگفت در ازای مشاوره‌های نه‌چندان مفید تنها درباره‌ی مشاوره‌ی کنکور آنلاین صادق نیست و می‌توان مصداق بارز آن را در مشاوره‌های حضوری نیز مشاهده کرد؛ بنابراین انتخاب یک مشاور تحصیلی خوب جهت مشاوره کنکور 1400 مانند انتخاب یک پزشک کاردرست، می‌بایست با نهایت دقت انجام شود؛ چرا که برنامه‌ریزی برای هدف بزرگی همچون کنکور به مشاوره‌ی اصولی نیاز دارد.

از جمله داوطلبانی که به‌شدت به دنبال بهترین مشاوره‌ی کنکور هستند می‌توان به داوطلبان رشته‌ی تجربی اشاره کرد. داوطلبان رشته‌ی تجربی باید تمام تلاششان را جهت پیدایش برترین مشاوره‌ی کنکور تجربی اعمال کنند و باز هم تأکید می‌کنیم که به وعده ‌و وعیدهای مشاورهای آنلاین دل نبندید و خودتان دست بکار شوید. امیدواریم در تمامی مراحل زندگی سربلند و موفق باشید!

 

بعد از این که نتایج کنکور آمد و رتبه شما مشخص شد، مشاوره انتخاب رشته کنکور جلو می‌آید که در این مورد هم برای شما صحبت کرده‌ایم.

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد