دانلود کاربرگ ریاضی پیش دبستانی مخصوص مدارس دولتی و غیردولتی

دانلود کاربرگ ریاضی پیش دبستانی

0

دانلود کاربرگ ریاضی پیش دبستانی مخصوص مدارس دولتی و غیردولتی

دانلود کاربرگ برای پیش‎دبستانی‎ها در این روزها که اغلب دانش‌آموزان این مقطع به علت شیوع ویروس کرونا، در مدارس یا مراکز پیش‎دبستانی ثبت‌نام نکرده‎اند می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد.

سوالی که در این زمینه، ذهن بسیاری از والدین را به خود مشغول نموده این‎ است که:

  • آیا گذراندن دوره پیش‌دبستانی برای کودک ضرورتی دارد؟
  • اگر کودک این مقطع را سپری نکند متضرر خواهد شد یا خیر؟

فواید پایه  پیش‌دبستانی

آنچه اهمیت پایه پیش‌دبستانی را دوچندان می‌کند، آموزش‎های پایه‎ای و اساسی این مقطع است. ایجاد انگیزه برای آموختن، آموزش تمرکز و دقت، آموزش مهارت‌های زندگی، تمرین مهارت‌های دست ورزی، تقویت حافظه بلندمدت و کوتاه‌مدت، افزایش درک شنیداری، قابلیت حل مسئله و ارتباط مؤثر از مهم‎ترین بخش‏‎های آموزش در این رده می‎باشند.

دانش‎آموزانی که در دوره پیش‎دبستانی تحت چنین آموزش‌هایی قرار می‌گیرند، با رغبت و آمادگی بیشتری وارد مقطع ابتدایی خواهند شد و در ماه‌های اول سال تحصیلی ترس و اضطراب به سراغشان نخواهد آمد. در مجموع فراهم نمودن تجربه‌های عینی برای کودکان گروه سنی پیش‌دبستانی می‌تواند در زندگی آینده آن‌ها تأثیر بسزایی بگذارد که تحقق این امر در مراکز پیش‎دبستانی قابل حصول است.

دانلود کاربرگ ریاضی پیش دبستانی مخصوص مدارس دولتی و غیردولتیعوامل ترس دانش آموزان از ریاضی

یکی از دلایل ترس دانش‎آموزان در ریاضی ضعف آن‌ها از پایه‌های قبل است. درعین‌حال کمبود اعتمادبه‌نفس نیز منجر به افزایش اضطراب نسبت به ریاضی خواهد شد.

دانش آموزان، ریاضی را با توجه به آموخته‌های قبلی خود حل می‌کنند. در مقطع پیش‌دبستانی آموزش به شیوه‌های خلاقانه و عینی است. ازآنجایی‌که یادگیری ریاضی نیازمند تمرینات سنجیده و متمرکز است، جهت فراهم نمودن تمرین و تکرارهای جذابی که درعین‌حال ملال‌آور نیز نباشند، می‌توان از کاربرگ ریاضی بهره برد.

اولیا و حتی معلم‌ها نیز می‌توانند با دانلود کاربرگ ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها و استفاده مکرر از آن، تا حد زیادی مسئله بیگانگی کودکان با مفاهیم مربوط به ریاضی را حل کنند.

علت استقبال دانش‏‌آموزان از کاربرگ ریاضی

کودکان در مراحل اولیه یادگیری به‌شدت تحت تأثیر بازخوردهایی که حین تمرین دریافت می‌کنند، قرار می‌گیرند. آن‌ها خیلی زود مأیوس و ناامید شده و دست از تمرین و تکرار می‌کشند. کودکان از خود انتظار دارند تمام مسائل را به‌درستی و بدون غلط حل کنند. کاربرگ ریاضی با ویژگی‌های خاص خود، این حس موفقیت و رضایت را در آن‌ها ایجاد می‌کند.

کاربرگ‌ها مفاهیم را به‌صورت ساده‌تر و قابل‌فهم‌تر در اختیار کودکان قرار می‌دهند. مدت‌زمانی که کودک برای حل آن‌ها سپری می‌کند کوتاه بوده و حین انجام آن علاوه بر اینکه تحت آموزش خلاقانه قرار می‌گیرد همچون بازی از آن لذت می‌برد.

ویژگی‌های یک کاربرگ خوب

یک کاربرگ خوب و استاندارد شامل ویژگی‌های زیر است:

  1. در یک کاربرگ خوب از تصاویر و اشکال جذاب استفاده می‎شود.
  2. سوالات در یک کاربرگ استاندارد، واضح، قابل‌فهم و به دور از ابهام می‎باشند.
  3. کاربرگ‌های رنگی برای کودکان جذاب‌ترند. در صورت استفاده از کاربرگ‌های رنگی، از رنگ‌های شاد استفاده شود.
  4. کاربرگ‌ها متناسب با موضوعات درسی انتخاب شوند تا به اهداف آموزشی نزدیک باشند.
  5. سوالات از ساده به مشکل طراحی شوند تا اشتیاق دانش‎آموز برای دنبال کردن آن، افزایش یابد.
  6. در طراحی سوالات کاربرگ، سطح توانایی دانش‌آموز در هر مقطع زمانی در نظر گرفته شود.
  7. تعداد سوالات کاربرگ خیلی زیاد و خسته‌کننده یا خیلی کم نباشد.
  8. سوالات منطقی باشند. کودکان مربوط نبودن مفاهیم را به‌راحتی تشخیص داده و در مواجهه با سوالات غیر منطقی واکنش نشان می‌دهند.

 

دانلود کاربرگ ریاضی پیش دبستانی مخصوص مدارسچرا کودکان در پیش‌دبستانی ریاضی یاد می‌گیرند؟

در ریاضیات، دانش آموزان مهارت فکر کردن را می‌آموزند. آن‌ها به دنبال یافتن راه‌حل مسائل، مهارت مشاهده و دقت را فرامی‌گیرند. دانش‎آموزان پیش‎دبستانی در این دوره یاد می‎گیرند چگونه مفهوم مسئله را دریابند و به دنبال راه‎حل آن بگردند و این‌گونه در ریاضیات پایه اول، سرعت و قوه استدلال بهتری خواهند داشت.

 

 

 

مزایای کاربرگ ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها

کاربرگ ریاضی پیش‌دبستانی درصورتی‌که استاندارد باشد به دلیل داشتن جذابیت بصری، علاقه دانش‎آموز را برای رویارویی با مفاهیم جدید و متنوع ریاضی افزایش خواهد داد. همچنین والدین با توجه به سطح پاسخ‌دهی دانش‌آموز به کاربرگ، علاوه بر اینکه از یادگیری وی مطمئن می‌شوند، از عملکرد معلم نیز آگاهی خواهند یافت.

مفاهیمی که در کاربرگ ریاضی پیش‌دبستانی آموزش داده می‌شوند

کاربرگ‌های پیش‎دبستانی بسیار متنوع هستند. در کاربرگ ریاضی پیش‎دبستانی، مفاهیم مهم و پایه‎ای ریاضی با تصاویر جذاب به کودکان آموزش داده می‌شود. مفاهیمی از قبیل چپ و راست، بالا و پایین، شباهت و تفاوت اشکال، شمارش و مقایسه اشکال، مفاهیم پهن و باریک، قبل و بعد، سبک و سنگین، اشکال هندسی و رنگ‌آمیزی به شکلی بسیار جذاب ارائه می‌شود.

اعداد نیز به شیوه‌ای خلاقانه و با اشکال گوناگون به دانش‌آموز آموزش داده می‌شود. بنابراین اگر در دانلود کاربرگ ریاضی به کاربرگ‌های مناسب و استانداردی دست پیدا کنیم دانش‎آموز از آن بهره فراوانی خواهد برد.

ازآنجایی‌که تمرین موثر در یادگیری مهم‌ترین عامل در به خاطر سپردن آموخته‎ها است، آژانس کنکور در تلاش است جهت تسهیل این امر برای دانش‎آموزان، کاربرگ‌های ریاضی پیش‎دبستانی را به‌صورت استاندارد و کاربردی برای این رده سنی ارائه نماید. معلم‌ها و اولیای عزیز می‌توانند با دانلود کاربرگ ریاضی پیش‌دبستانی، این برگه‌ها را در اختیار دانش‎آموزان قرار دهند و به‌این‌ترتیب دستیابی به اهداف آموزشی را تسهیل کنند.

 

نرم‌افزار تولید محتوا در آموزش‌وپرورش

اقدام پژوهی برای مقطع ابتدایی | سفارش و دانلود

تولید محتوای الکترونیکی برای مدارس 1399

سفارش تولید محتوای آموزشی برای مدرسه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد