مشاوره کنکور 1400 | مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ | مشاوره انگیزشی کنکور

موفقیت تحصیلی اتفاقی نیست؛ داشتن هدف یک چیز است، رها کردن آن چیز دیگری ...

چنانچه تا الان هدف خود را در زندگی تحصیلی و شغلی خود نیافته‌اید. اجازه دهید با شما گفتگو کنیم. کٌوچ‌های موفق و متخصص آژانس کنکور به شما کمک می‌کنند، که آنچه را که به دنبالش هستید؛ پیدا کنید و برای آن بجنگید.

قبل از شروع پروژه کنکور 1400 حتما با خود صادق باشید و هدف خود را مشخص کنید

آیا تا الان فکر کردید که شما برای چه رشته‌ای ساخته‌ شده‌اید. یا خود را برای فعالیت در چه رشته‌ای آماده کرده‌اید. از شما می‌پرسم:

 • آیا می‌دانید، بهترین رشته تحصیلی بالقوه برای شما کدام است؟
 • آیا می‌دانید با اهدافی که در زندگی دارید، چه رشته‌ای مناسب شماست؟
 • آیا قصد دارید، برای یک رشته تحصیلی درس بخوانید یا یک دانشگاه برتر؟
 • آیا از رشته‌های تحصیلی تاپ و پولساز در ایران خبر دارید؟
یا هنوز نمی‌دانید که برای چه رشته‌ای علاقه دارید و هنوز برایتان روشن نشده است؛ که بعد از کنکور 1400 می‌خواهید چه رشته‌ای بخوانید؟

مشاوره گرفتن و گفتگو با یک کٌوچ می‌تواند آینده شما را از یک رو به آن رو کند. همچنین شما هدف خود را شناسایی می‌کنید و یاد می‌گیرید که چگونه از آن مراقبت کنید.

بنابراین مشاوره کنکور 1400 فقط این نیست که بدانیم بهترین منابع کنکور کدامند، یا بهترین روش مطالعه کدامند، بهترین برنامه ریزی کنکور چه برنامه‌ای است یا مثلا بهترین روش تست زنی کدامند.

مشاوره کنکور در گام اول باید به شما کمک کند؛ هدف خود را شناسایی کنید. وقتی برای خود هدفی دارید، مانند یک برج ساحلی، در زمان‌های طوفانی و ندانم‌کاری ها مسیر را به شما نشان می‌دهد و موفقیت را برای شما تضمین می‌کند.

خیلی‌ها فقط به رتبه یا دانشگاه هدف فکر می‌کنند. حتما افراد زیادی می‌شناسید که در همسایگی شما زندگی می‌کنند و حتی ممکن است از فامیل‌های شما باشند و برای یک رتبه یا دانشگاه تلاش کنند. اگر صادق باشیم این یک هدف شایسته ما نیست. در انتخاب هدف باید واقع‌بین باشیم و آینده خودمان را برای تحقق بخشیدن به یک سری از اهداف تباه نکنیم.

دانشگاه خوب قبول شدن یا رتبه خوبی بدست آوردن بد نیست. منظور ما چیز دیگری است. اجازه دهید برای شما مثال بیاورم.

فرض کنید دوست شما فرزاد، بدون اینکه از یک نفر، از خانواده یا از دوستان معتمد خود مشاوره بگیرد. یک هدف برای خود انتخاب می‌کند و با خود عهد می‌بندد که مثلا در کنکور 1400 رتبه زیر 1000 بیاورد. خب این یک هدف سطحی و بچگانه است.

کنکور ۱۴۰۰ یک پل پرش برای نوجوانانی است که آینده‌نگر هستند و می‌خواهند با یک یا دو سال تلاش آینده شغلی و تحصیلی خود را بسازند. اگر شما یا دوستی از شما درباره اسم دانشگاه یا شماره رتبه صحبت می‌کند به بلوغ عقلی نرسیده است. هنوز در دنیای بچگانه خود و با حرف مردم زندگی می‌کند.

پس چیکار کنیم؟

کاری که باید بکنید خیلی ساده است. شما باید به دنبال یک تغییر باشید، حتی در فکر و اندیشه خود. در این دوره از سن‌تان باید در مورد شغل‌های دوربرتون فکر کنید و از آن شغل‌‎هایی که خوشتان می‌آید در دفتر اهداف خود بنویسید.  مثلا اگر از شغل مهندسی آی‌تی خوشتان می‌آید، با چند نفر مهندس کامپیوتر گفتگو کنید و در مورد خیلی چیزا مثل موارد زیر با او صحبت کنید.

 • آینده شغلی رشته آی‌تی
 • میزان درآمد رشته آی‌تی
 • موقعیت‌های استخدامی این رشته
 • سختی کار این رشته
 • روش‌های کسب درآمد در این رشته
 • ارزش اجتماعی این رشته
 • تحصیلات عالی در این رشته
 • امکان کار در خانه

و خیلی از موارد دیگری که مستقیما به این رشته مربوط هستند. البته نگران نباشید؛ قطعا یک نفر همه رشته‌ها را دوست ندارد. اگر چند روز و حتی چند ماه به خود فرصت دهید، در این فاصله فکر می‌کنید و رشته‌های مورد علاقه خود را رصد می‌کنید.

یادتان باشد که اگر به رتبه فکر کنید و یا دانشگاه؛ این رشته تحصیلی است که شما را انتخاب می‌کند. در حالی که بعد از تحصیلات در دانشگاه، همه رتبه فراموش می‌شود، هم نام دانشگاهی که در آن تحصیل کردید. چیزی که برای شما می‌ماند، تخصص، تجربه و علاقه شما به رشته تحصیلی شماست.

برای رزرو جلسه کوچینگ برای یافتن هدف تحصیلی روی دکمه رزرو کلیک کنید.