تصحیح رایتینگ آیلتس / با گزارش کامل در کمترین زمان

تصحیح رایتینگ آیلتس

0

تصحیح رایتینگ آیلتس / با گزارش کامل در کمترین زمان

تصحیح رایتینگ آیلتس یکی از ضروری‌ترین خدماتیه که داوطلبان شرکت توی این آزمون مهم بهش نیاز دارن. تجربه نشون داده که هیچ کدوم از مهارت‌های چهارگانه انگلیسی، به اندازه رایتینگ زبان آموزان رو با چالش روبرو نمیکنن. اگه از اونا بپرسید سخت‌ترین بخش آزمون آیلتس کدومه اکثرشون به رایتینگ اشاره میکنن. به خاطر همین برای موفقیت و کسب امتیاز خوب توی بخش رایتینگ باید رویکرد متفاوتی داشته باشید. خبر خوب اینه که آژانس کنکور با ارائه یه خدمت ویژه به اسم تصحیح رایتینگ آیلتس به شما عزیزان در عبور از این گردنه کمک می کنه. اما قبل از توضیح این خدمت بهتره با ماهیت و اهمیت مهارت رایتینگ بیشتر آشنا بشیم.

واقعاً خونِ رایتنیگ آیلتس از خون مهارت‌های دیگه رنگین تره؟!

وقتی از اهمیت خاص مهارت نوشتن و تصحیح رایتینگ آیلتس صحبت می‌کنیم، برای خیلی‌ها یه سؤال بزرگ مطرح میشه. اینکه آیا واقعاً خون رایتینگ از خون مهارت‌های دیگه رنگین تره؟ قطعاً نه! تأکید روی اهمیت آیلتس به معنی انکار اهمیت مهارت‌های دیگه نیست.

رایتنیگ آیلتسهر چهار مهارتی که توی آزمون آیلتس سنجیده میشن در جای خودشون اهمیت زیادی دارن. درواقع این چهار مهارت مثل چهار تیکه از یه پازل هستن که برای کسب نمره حدنصاب توی آیلتس باید تسلط خوبی روی همشون داشته باشید. این‌طوری هم نیست که بتونید امتیاز پایین توی یه مهارت رو با امتیاز بالا توی مهارت دیگه جبران کنید؛ چون برای گرفتن مدرک آیلتس با نمره دلخواهتون، باید حداقل نمره لازم رو در هر مهارت به دست بیارید. پس توی آزمون آیلتس همه مهارت‌ها اهمیت برابری دارن و باید برای همشون حسابی مایه بذارید!

چیزی که آزمون رایتینگ آیلتس رو از سه مهارت دیگه متمایز می کنه، ماهیت این مهارته. ماهیتی که ایجاب میکنه برای یادگیری رایتینگ، روش‌های متفاوتی رو به کار بگیرید. درواقع همین ماهیت منحصربه‌فرد باعث میشه که زبان آموزان برای موفقیت توی این بخش به خدمتی مثل تصحیح رایتینگ آیلتس نیاز پیدا کنن.

چه عاملی مهارت رایتینگ رو از مهارت‌های دیگه متمایز میکنه؟

برای اینکه به این سؤال و چراییِ اهمیت تصحیح رایتینگ آیلتس جواب بدیم بیاید به هر چهار مهارت آزمون آیلتس یه نگاهی داشته باشیم.

1. ریدینگ آیلتس

مهارت ریدینگ که تکلیفش روشنه؛ شما کلمات، اصطلاحات و جملات رو میخونید، معناشون رو به ذهن می‌سپارید و نهایتاً یاد می‌گیرید. سنجش میزان پیشرفتتون هم مثل آب خوردنه. چرا؟ چون حین تمرین و حل سؤالات، به‌راحتی میتونید متوجه بشید که کدوم سؤال رو درست و کدوم سؤال رو غلط جواب دادید.

2. لیسنینگ آیلتس

مهارت لیسنینگ آیلتس از نظر ماهیت در مقایسه با ریدینگ، یه خُرده چالش برانگیزتره. چون تسلط روی این مهارت به تمرین بیشتری نیاز داره. ولی بااین‌حال، ازونجایی که بازم به‌راحتی میتونید حین تمرین، عملکردتون رو ارزیابی کنید، بازم مشکل خاصی وجود نداره. درواقع درست مثل ریدینگ در این قسمت هم میتونید به صورت خودآموز و بدون نیاز به کمک جلو برید.

3. اسپیکینگ آیلتس

می‌رسیم به مهارت اسپیکینگ؛ مهارتی که اکثر زبان آموزان اون رو سخت‌تر از دو مهارت قبلی میدونن. دلیلش هم مشخصه؛ چون توی این بخش شما باید فعالانه وارد فرایند مکالمه بشید؛ یعنی به‌طور مستقیم از مهارت لیسنینگ و به‌طور غیرمستقیم از مهارت ریدینگ کمک بگیرید.

ارزیابی این مهارت برعکس دو مهارت قبلی مشکلتره؛ چون برای اینکه متوجه ایراداتتون بشید خبری از پاسخنامه نیست. هیچ راهنمایی هم وجود نداره که با کمک اون بتونید درست و غلط رو تشخیص بدید. بااین‌حال، خصوصیت متمایز اسپیکینگ اینه که چارچوب انعطاف‌پذیرتری داره؛ یعنی شما می تونید به فراخور موقعیت، ساختارهای رسمی رو بشکنید. البته این نکته، الزاماتی مثل روان و درست صحبت کردن رو زیر سؤال نمیبره؛ اما به‌طور کلی، همونطور که توی فارسی حرف زدن هم گاهی وقت‌ها مرتکب اشتباه میشیم، بعضی اشتباهات کوچیک در اسپیکینگ قابل‌چشم‌پوشی هستن یا حداقلش اینه که نمره زیادی ازتون کم نمیکنن.

4. رایتینگ آیلتس

نهایتاً می‌رسیم به رایتینگ؛ این بخش شاید استرس بخش‌های اسپیکینگ و لیسنینگ رو نداشته باشه؛ ولی برای پیشرفت توی این بخش احتمالاً باید زمان و تلاش بیشتری صرف کنید. حتی جزئی‌ترین اشتباهات هم توی رایتینگ، کاملاً به چشم میان و باعث کسر نمره میشن. توی این بخش شما معیار درستی برای ارزیابی میزان تسلط و پیشرفتتون ندارید؛ چرا؟ چون وقتی می‌نویسید نمی‌دونید آیا واقعاً درست نوشتید یا نه؟ اگه متنی که نوشتید ایراد داره، دقیقاً کجاها رو اشتباه کردید؟ و برای اصلاحشون باید چه کاری انجام بدید؟

بخش رایتینگ توی آزمون آیلتس اعم از آکادمیک و جنرال، دو قسمت داره. درواقع شما باید برای کسب نمره مناسب از این بخش، 2 وظیفه یا Task رو انجام بدید. تسک شماره 2 توی آزمون‌های آکادمیک و جنرال شبیه هم و مشترکه. توی این قسمت باید چند خط درباره یه موضوع خاص به انگلیسی بنویسید. یه چیزی تو مایه‌های همون انشانویسی خودمون! توی تسک 1 داوطلبان رایتینگ آیلتس جنرال باید خطاب به یک شخص یا سازمان نامه بنویسن. اما به داوطلبان رایتینگ آیلتس آکادمیک معمولاً یه نمودار، چارت یا گراف میدن و ازشون می‌خوان تحلیلشون رو از اون به زبان انگلیسی بنویسن.

کسی که توی آزمون آیلتس، رایتینگ شما رو تصحیح میکنه همه چیز رو تحت نظر قرار میده و به قول معروف، مو رو از ماست میکشه. خب! پس برای پیشرفت توی این بخش و یادگیری صحیح، شما به همراهی کسی نیاز دارید که درست همین کار رو انجام بده. یعنی نوشته‌های تمرینیتون رو عین یه مُصحح آیلتس، تصحیح کنه تا متوجه اِشکالاتتون بشید. فلسفه وجودیِ خدمات تصحیح رایتینگ آیلتس توی آژانس کنکور هم دقیقاً همینه. ما کنارتون هستیم تا کمکتون کنیم رایتینگ آیلتس رو درسته قورت بدید!

آژانس کنکور؛ بهترین مرجع تصحیح رایتینگ آیلتس

با توضیحات بالا احتمالاً متوجه شدید که تصحیح رایتینگ آیلتس چه نقش مهمی توی موفقیت کلی شما در آزمون ایفا می‌کنه. همه کسایی که آزمون آیلتس رو با موفقیت پشت سر گذاشتن، از این آپشن استفاده کردن. درواقع باید بگیم برای پیشرفت توی مهارت رایتینگ و تضمین موفقیت شما راهی غیر از این وجود نداره!

یک متن انگلیسی استاندارد و سطح بالا توی رایتینگ آیلتس باید از چهار جنبه نمره قبولی بگیره:

 • واژگان یا همون دایره لغات

 • گرامر یا همون دستور زبان

 • یکپارچگی جریان نوشتار

 • پیوستگی یا همون سازماندهی جملات

شاید در نگاه اول خیلی سخت و حتی ترسناک به نظر بیاد! با وجود همه چالش‌هایی که در راه تقویت رایتینگ آیلتس باهاشون روبرو میشید، نباید نگران باشید. همونطور که گفتیم یکی از خدمات ما، تصحیح رایتینگ آیلتس هست. خدمتی که توسط اساتید کارکشته و مجرب زبان انگلیسی آژانس کنکور انجام میشه.

ما این خدمت رو با بالاترین کیفیت ممکن به همه زبان آموزان عزیز و مخصوصاً داوطلبان گرامی آزمون آیلتس ارائه میدیم. هدف ما اینه که مسیر پیشرفت شما در زمینه رایتینگ رو هموار کنیم؛ بنابراین سعی کردیم که تصحیح رایتینگ شما رو طوری انجام بدیم که حتی‌الامکان شبیه یه کلاس درس تمام‌عیار باشه. تصحیح رایتینگ آژانس کنکور فقط به یه بررسی ساده و سرسری خلاصه نمیشه و جنبه‌های دیگه‌ای رو هم در بر می‌گیره؛ این جنبه‌ها عبارت‌اند از:

 • تصحیح رایتینگ در کمترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت

 • ارزیابی جامع متن از هر چهار جنبه واژگان، گرامر، پیوستگی و یکپارچگی (به تفکیک)

 • تعیین و شناسایی تمام خطاهای ریز و درشت؛ درست مثل همون کشیدن مو از ماست!

 • برآورد نمره تقریبی شما از بخش رایتینگ آیلتس

 • ارائه اصلاحیه برای موارد نادرست

 • پیشنهاد آلترناتیوهای بهتر برای بخش‌هایی از متن که هرچند غلط نیستن؛ اما میتونن بهتر نوشته بشن. این کار کمکتون می‌کنه که جهش بزرگی در کیفیت و سطح رایتینگتون ایجاد کنید.

 • ارائه گزارش نهایی؛ توی این بخش، وضعیت کلی شما در مهارت رایتینگ و کارهایی که برای پیشرفتتون باید انجام بدید باهاتون در میون گذاشته میشه

 

تصحیح رایتینگ آیلتس آژانس کنکور، یه پکیج استثنایی و کامل برای کساییه که به چیزی جز موفقیت فکر نمی‌کنن. تمام تصورات منفی قبلی درباره رایتینگ رو کنار بذارید و همین الآن به جامعه بزرگ آژانس کنکور ملحق بشید!

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد