دانلود طرح درس سوم ابتدایی [روزانه+سالانه] تمام دروس با فرمت ورد [Word]

دانلود طرح درس سوم دبستان

0

دانلود طرح درس سوم ابتدایی می‌تونه به معلم‌های این پایه تحصیلی کمک زیادی کنه. بخوایم یا نخوایم باید قبول کنیم که امروز، رمز تدریس موفق، داشتن طرح درس مناسبه. طرح درسی که معلم، دروس رو بر اساس اون پیش ببره تا از نظر کارایی و زمان‌بندی تدریس، به اهدافش برسه.

شما هم معلم پایه سوم ابتدایی هستید؟ شایدم قراره به‌زودی به جرگه معلم‌ها ملحق بشید و توی این پایه تحصیلی تدریس کنید. فرقی نمی‌کنه. در هر صورت از مهم‌ترین ارکان موفقیت یه معلم اینه که طرح درس خوبی داشته باشه. هیچ معلمی بدون داشتن طرح درس دقیق و کارآمد نمی‌تونه در امر خطیر تدریس، اونطور که باید و شاید موفق باشه. به خاطر همینه که بیشتر معلم‌های موفق، دنبال یه سایت مناسب برای دانلود طرح درس سوم ابتدایی هستن. آژانس کنکور هم با توجه به این نیاز مُبرم، زمینه دسترسی شما معلم‌های دوست‌داشتنی رو به بهترین طرح درس‌های پایه‌های مختلف مقطع ابتدایی فراهم کرده.

طرح درس چیست؟

طرح درس دقیقاً شبیه یه نقشه راه می‌مونه. نقشه‌ای که مسیر تدریس رو تعیین می‌کنه تا معلم بتونه بر اساس یه فرایند حساب‌شده به دانش‌آموزان درس بده.

بدون طرح درس، شیوه و کیفیت تدریس یه معلم دائماً دچار تغییر و نوسان میشه. درحالی‌که یکی از مهم‌ترین نکات در بحث تدریس، استاندارد بودن این فراینده. یه معلم حتی بدون طرح درس هم ممکنه بیان خوبی از دروس داشته باشه. بااین‌حال، تا زمانی که مطالب درسی در یک چارچوب منسجم سازمان‌دهی نشن، اهداف تدریس به‌درستی محقق نمیشه.

نکته مهم دیگه در ارتباط با لزوم دانلود طرح درس سوم ابتدایی، مسئله زمان هستش. این فقط محتوای مطالب درسی نیست که توی تدریس مهمه؛ این بین زمان‌بندی درست هم نقش خیلی پررنگی ایفا می‌کنه. درواقع بدون یه برنامه حساب‌شده، معلم‌ها نمی‌تونن مطالب درسی رو در بازه زمانی مقرر تدریس کنن. این باعث میشه که دانش‌آموزان از دروس عقب بیفتن و معلم مجبور باشه برای اینکه وقت کم نیاره، مطالب رو با سرعت بیشتر آموزش بده. وقتی سرعت تدریس بنا به دلایلی مثل کمبود وقت بالا بره، کیفیت آموزش هم اُفت می‌کنه. اتفاقی که اصلاً نمی‌تونه جالب باشه!

پس بنا به این دو دلیل، یعنی کیفیت تدریس و زمان‌بندی، هر معلمی باید برای خودش یه طرح درس اختصاصی داشته باشه. طرح درس درست مثل یه نقشه عملیات نشون میده که در آموزش هر درس، چه نکاتی باید مطرح بشن. علاوه بر این تعیین می‌کنه که در یک تاریخ مقرر، چه درسی باید ارائه بشه. خلاصه اینکه یه معلم موفق به کمک این نقشه راه همیشه می‌دونه که چه کارهایی رو در چه زمانی باید انجام بده؟

تبعیت از طرح درس به معلم کمک می‌کنه که در فرایند تدریس، توی یه مسیر ثابت، قدم برداره. مسیری که خط شروع و پایانش کاملاً مشخصه و نشون میده در طول مسیر، چه کارهایی باید انجام بشن. دنبال دانلود طرح درس سوم ابتدایی یا پایه‌های دیگه هستین؟ همه اینا رو می‌تونید از آژانس کنکور دانلود کنید.انواع طرح درس ابتدایی

انواع طرح درس

طرح درس‌ها رو با توجه به دو معیارِ زمان و موضوع میشه به انواع مختلفی تقسیم کرد.

1. زمان‌های طرح درس

تدوین طرح درس می‌تونه برای یک سال تحصیلی یا یک ترم انجام بشه. این مدل طرح درس‌ها که دارای بازه زمانی طولانی هستن، کُلی‌ترن. در مقابل، طرح درس رو میشه به‌صورت ماهانه، هفتگی و حتی روزانه (جلسه‌ای) هم تهیه کرد. در تدوین این مدل طرح درس‌ها، این جزئیات هستن که اهمیت بیشتری دارن.

به‌طور خلاصه در طرح درس هایی مثل طرح درس سالانه سوم دبستان بیشتر روی موضوعاتی مثل تعداد جلسات، برآورد کل زمان تدریس و … تمرکز میشه. کاری که باید با در نظر گرفتن حجم و تعداد صفحات کتاب‌ها صورت بگیره. اما در طرح درس‌هایی مثل طرح درس روزانه سوم ابتدایی، تمرکز اصلی روی موضوعاتی مثل محتوای مطالب، ارزشیابی و تحقق اهداف آموزشه.

از بین انواع زمان‌های طرح درس، استفاده از طرح درس‌های سالانه و روزانه رواج و محبوبیت بیشتری داره. هرچند که هر کدوم از انواع دیگه هم در جای خودشون می‌تونن ابزارهای کاربردی و مفیدی باشن.

2. موضوعات طرح درس

طرح درس بر اساس موضوع هم به انواع مختلفی دسته‌بندی میشه. به‌عنوان مثال یه معلم پایه سوم ابتدایی باید برای دروس مختلف، طرح درس‌های مجزایی به شرح زیر داشته باشه:

 • طرح درس ریاضی سوم ابتدایی
 • طرح درس فارسی سوم ابتدایی
 • طرح درس علوم تجربی سوم ابتدایی
 • طرح درس آموزش قرآن سوم ابتدایی
 • طرح درس تربیت بدنی سوم ابتدایی
 • طرح درس هنر سوم ابتدایی
 • طرح درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی
 • طرح درس هدیه‌های آسمانی سوم ابتدایی
 • و …

دانلود طرح درس برای سوم ابتدایی مزایای طرح درس

مزایای دانلود طرح درس سوم ابتدایی، صرفاً به سازمان‌دهی مطالب و نظم زمانی خلاصه نمیشن. در این رابطه می‌تونیم به مزایای زیاد دیگه‌ای هم اشاره کنیم که بعضی از مهم‌تریناشون عبارت‌اند از:

 • بهبود تمرکز: وقتی فرایند تدریس بر مبنای یه طرح از پیش تعیین‌شده جلو بره، هم دانش‌آموزان و هم معلم تمرکز بهتری خواهند داشت. چرا؟ چون بی‌برنامگی و سردرگمی به حداقل می‌رسه و همه می‌دونن که توی هر جلسه از کلاس، روی چه مفاهیمی باید متمرکز بشن.
 • بهبود اعتمادبه‌نفس: یه سخنران رو تصور کنید که بدون نت‌برداری از نکات کلیدی، پشت تریبون میره تا در مقابل دیگران صحبت کنه. اون نگرانه تا مبادا نکاتی رو که توی ذهنشه فراموش کنه. علاوه بر این از این بابت هم که نکنه زمان سخنرانیش تموم بشه، فکرش دائماً درگیره. این تشویش‌های ذهنی باعث میشن که اعتمادبه‌نفس فرد شدیداً اُفت کنه و با استرس و تشویش روی صحنه حاضر بشه. فرایند تدریس هم درواقع شکلی از سخنرانیه که با هدف انتقال مفاهیم آموزشی به دانش‌آموزان انجام میشه. وقتی برای ارائه مفاهیم درسی، چارچوب مشخصی داشته باشید، از بابت بیان نکات اصلی در زمان مقرر خیالتون راحته. این اطمینان باعث میشه با اشتیاق، آرامش و اعتمادبه‌نفس بیشتری درس بدید و طبیعتاً دانش آموزان هم مطالب رو بهتر یاد بگیرن.
 • استانداردسازی فرایند تدریس: با استفاده از طرح درس، درواقع فرایند تدریس رو استانداردسازی می‌کنید. درنتیجه نوسانات کیفیِ تدریس حذف می‌شه و همیشه می‌تونید در یک سطح عالی، مطالب رو ارائه بدید. وقتی کیفیت به عنصر همیشگیِ فرایند تدریس شما تبدیل بشه، در انتقال مفاهیم موفق‌تر عمل می‌کنید. درنتیجه اثربخشی تدریستون بالا میره و دانش آموزان هم یادگیری بهتر و عمیق‌تری خواهند داشت.
 • هدفمندی تدریس: مهم‌ترین مأموریت تدریس، تحقق اهداف آموزشیه. با داشتن طرح درس مناسب شما می‌تونید اهداف نگرشی و رفتاری هر جلسه رو تعیین کنید و فرایند تدریس رو حول تحقق اون اهداف پیش ببرید. فراموش نکنیم که یادگیری واقعی زمانی اتفاق میفته که این اهداف محقق بشن.

تدوین طرح درس

بعد از گفتن اینکه طرح درس چیه و چه مزایایی داره، به موضوع ایجاد و تدوین طرح درس می‌رسیم. موضوعی که برای خیلی از معلم‌ها یه چالش بزرگه. اونا ذهنیت آموزشی درست و ایده‌های جذابی دارن اما برای پیاده‌سازی افکارشون باید به ابزار لازم دسترسی داشته باشن. اینجاست که ضرورت دانلود طرح درس سوم ابتدایی شدیداً احساس میشه.

تدوین طرح درس صرفاً به ایجاد جداول زمانی محدود نمیشه. طرح درس باید در کنار تمرکز روی زمان، بخش‌های مختلفی برای سازمان‌دهی و یادداشت نکات مربوط به فرایند تدریس داشته باشه. تفکیک سرفصل‌ها یا درس‌های هر برنامه آموزشی و گنجوندن بخش‌هایی برای تعیین اهداف و ملاحظات درسی، به دقت و توجه زیادی نیاز داره. علاوه بر این، شکل ظاهری طرح درس هم باید طراحی شکیل و چشم‌نوازی داشته باشه. طوری که نگاه کردن بهش، در کنار ارائه اطلاعات لازم برای هر بخش از دروس، انگیزه تدریس رو تقویت کنه.

تدوین طرح درس می‌تونه یه فرایند زمان‌بر برای معلم‌های عزیز باشه. به همین دلیل، اکثر معلم‌ها به جای اینکه خودشون کار تهیه طرح درس رو انجام بدن، دنبال الگوهای آماده میرن. اونا دانلود طرح درس سوم ابتدایی و مقاطع تحصیلی دیگه رو یه راهکار عالی برای صرفه‌جویی در زمان می‌دونن. البته الگوهای آماده طرح درس باید از انعطاف‌پذیری مناسبی برخوردار باشن تا معلم بتونه متناسب با نیازهای آموزشی، اونا رو تغییر بده و اصطلاحاً «سفارشی‌سازی» کنه. این موضوعات، تیم آژانس کنکور رو مصمم کرد تا فروش طرح درس مقاطع مختلف تحصیلی رو هم به سبد خدماتش اضافه کنه.

آژانس کنکور؛ مرجع دانلود طرح درس سوم ابتدایی

شما هم برای تدریس به طرح درس سوم دبستان نیاز دارید؟ اگه جواب این سؤال مثبته، جای درستی اومدید!

آژانس کنکور به‌عنوان مرجع دانلود طرح درس سوم ابتدایی و مقاطع دیگه، دسترسی به بهترین انواع طرح درس رو براتون آسون کرده. ما ارائه‌دهنده مجموعه استاندارد و متنوعی از انواع طرح درس هستیم. طرح درس‌هایی که علاوه بر ظاهر شکیل و حرفه‌ای، بر اساس کارایی طراحی شدن تا بتونن به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی نیازهای آموزشی شما معلم‌های گرامی باشن. با استفاده از طرح درس‌های آژانس کنکور می‌تونید نظم و انسجام رو به مؤلفه‌های جدانشدنی فرایند تدریستون تبدیل کنید. وقتی شما بتونید بهتر درس بدید، دانش‌آموزان هم بهتر یاد می‌گیرن و این متعاقباً، رضایت والدین رو هم از نحوه تدریس شما تضمین می‌کنه.

نکته دیگه اینکه همه طرح درس‌هایی که برای خرید و دانلود تو سایت آژانس کنکور قرار گرفتن، دارای فرمت Word هستن. این یعنی معلم‌ها می‌تونن هر طرح درس رو با توجه به شرایط و ملاحظات خاصی که دارن مطابق میلشون تغییر بدن. طبیعیه که معلم‌ها زمان‌بندی و بودجه‌بندی یکسانی در تدریس دروس ندارن. بنابراین این خیلی مهمه به الگویی دسترسی داشته باشن که بتونن اون رو با توجه به نیازشون، شخصی‌سازی کنن. قابلیت ویرایش فایل‌های دانلود طرح درس سوم ابتدایی آژانس کنکور، انجام این کار رو خیلی ساده کرده.

اینکه توی چه مقطعی درس میدید و به چه نوع طرح درسی نیاز دارید فرقی نمی‌کنه. آژانس کنکور بهترین انواع طرح درس رو در فرمت‌های سالانه، روزانه و … با مناسب‌ترین قیمت در اختیارتون قرار میده. ما خودمون رو در قبال دغدغه‌های آموزشی مسئول می‌دونیم و سعی می‌کنیم به بهترین شکل ممکن این دغدغه‌ها رو رفع کنیم.

 

لینک‌های مفید

طرح درس آموزش ابتدایی تمام پایه‌ها 

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی | روزانه + سالانه + Word

دانلود طرح درس دوم ابتدایی [روزانه+سالانه] تمام دروس با فرمت ورد [Word]

دانلود طرح درس ششم ابتدایی [روزانه+سالانه] تمام دروس با فرمت ورد [Word]

دانلود طرح درس پنجم ابتدایی [روزانه+سالانه] تمام دروس با فرمت ورد [Word]

دانلود طرح درس چهارم ابتدایی [روزانه+سالانه] تمام دروس با فرمت ورد [Word]

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد