دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی | روزانه + سالانه + Word

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی

0

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی:

اگر شما مدرس پایه اول ابتدایی هستید و می‌خواهید  یک برنامه و یک راهنمای گام به گام مفصل برای تدریس دقیق، منظم و با اهداف مشخص داشته باشید، که در طول دوره تدریس، درس برای تمامی دانشآموزان جذاب باشد و در کلاس به آموزش شما توجه کنند ما به شما آموزگارن و معلمان عزیز دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی را پیشنهاد می‌کنیم.

از طرفی آموزش و پرورش و مدیر مدرسه هم به معلمان پیشنهاد می‌کنند که طرح درس داشته باشید. 

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی | روزانه + سالانه + Word

معرفی طرح درس (Lesson Plan) 

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش مدیریت یک تدریس باکیفیت، داشتن طرح درس است. طرح درس می تواند به صورت روزانه، ماهیانه و یا سالیانه باشد؛ طرح درس برنامه‌ای است مرتب و منسجم که مدرس، قبل از شروع تدریس آن را تهیه می‌کند.

طرح درس باعث می‌شود که مدرس فعالیت‌های ضروری آموزشی را به ترتیب و با نظم بیشتر یکی بعد از دیگری در مراحل و زمان‌های مشخص و به شیوه‌ای درست و منطقی پیش ببرد و از نتایج حاصل از آن برای تدریس در مراحل بعدی آموزش استفاده کند.

معرفی پایه اول ابتدایی:

با اطمینان می‌توان گفت کلاس اول ابتدایی از اصلی‌ترین پایه‌های دوران دبستان است. همچنین تدریس پایه اول ابتدایی به دلایل مختلف کاری دشوار و نیازمند تخصص است.

 دانش‌آموزان در این مقطع برای اولین بار شروع به یادگیری نوشتن و خواندن می‌کنند در نتیجه باید شرایطی برای آن‌ها مهیا کرد که نوشتن و خواندن را مانند سرگرمی دوست بدارند و دل‌زده از مدرسه و تکالیف مدرسه نشوند. جایی که در آن بتوان از روش‌های تدریس مناسب صحبت کرد، طرح درس است، مدرسین عزیز می‌توانید با دانلود طرح درس اول ابتدایی یک تدریس عالی را تجربه کنید.

اهمیت طرح درس برای پایه اول ابتدایی:

همه عزیزانی که در خط تدریس هستند اهمیت داشتن یک طرح درس را تصویب می‌کنند. البته پس از دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی عدم ترک کردن برنامه بسیار مهم می‌باشد و مدرس عزیز باید طبق طرح درسی پیش برود تا شاهد پیشرفت روز افزون خود و کلاس خود باشد. معلمان می‌توانند انرژی خود را در طراحی یک برنامه درسی مؤثر هدایت کنند اما اگر مشغله زیادی دارید و یا نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید می‌توانید با دانلود طرح درس برای پایه اول ابتدایی، تجربه خوبی را کسب کنید.

طرح درس مسیری را هدایت می‌کند که معلم می‌تواند هدف‌دار از منابع خود استفاده کند و با دستیابی به تعادل، می‌توانید تلاش دانش آموزان را در مسیر صحیح برای نتیجه یادگیری مطلوب هدایت کنید. یک طرح درسی خوب به معلم یادآوری می‌کند که هنگام تدریس چه چیزی برای دانش آموزان مهم است و از آنجا که در محدوده راحتی فردی تهیه شده است، درک آن آسان‌تر است.

از دیگر اهمیت‌های طرح درس برای پایه اول ابتدایی می‌توان به موضوع فهمیدن دانش آموزان درباره مطلبی که قرار است اموزش داده شود، اشاره کرد. برای دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی همراه ما باشید.

 

ویژگی‌های یک طرح درس استاندارد:

شما با دانلود طرح درس برای پایه اول ابتدایی می‌توانید ویژگی‌های استاندارد یک طرح درسی را مشاهده کنید که شامل موارد زیر است:

یک) طرح درس استاندارد باید اهداف مناسب برای هر دوره تدریس ارائه دهد. هنگامی که شما در مورد این که چه مباحثی برای تدریس و چگونگی تدریس آن‌ها مطلع باشید، قادر خواهید بود الگوی سخنرانی خود را با توانایی‌های یادگیری دانش آموزان خود مطابقت دهید.

 دو) از برنامه‌های درسی مناسب برای هر جلسه کلاس استفاده شود. درسی که قرار است تحت پوشش قرار گیرد باید محدود به زمان تعیین شده باشد و موضوع باید جالب باشد.

سه) از تکنیک‌های مؤثر آموزش کلاس استفاده کند.

چهار) دانش آموزان در کل زنجیره اهداف قرار بگیرند.

پنج) وجود ارزیابی میزان یادگیری دانش آموزان بعد از تدریس، معلم باید درس خود را ارزیابی کند و با استفاده مجدد از موضوع از طریق سؤالات مناسب، متوجه شود چه اندازه به هدف ارزیابی درس خود رسیده است.

معرفی دروس پایه اول ابتدایی:

اکنون بیایید قبل از دانلود طرح درس اول ابتدایی نگاهی داشته باشیم به درس‌هایی که در این پایه ارائه داده می‌شود و مهارت‌هایی که دانش آموزان باید در این پایه کسب کنند که شامل موارد زیر است:

ریاضی اول ابتدایی؛ این کتاب شامل بیست و پنج بخش است که هر بخش با یک تصویر آغاز می ‌شود که در برگیرنده‌ی مفاهیم کلی آن بخش است، یعنی هر بخش با یک نگاه از کل به جزء شروع می‌شود. دانش آموزان بعد از گذراندن این کتاب مهارت‌هایی مثل مهارت حل مسئله، مهارت ایجاد تفکر و برقراری ارتباط میان مفاهیم عددی، داستان سازی با مدل‌های ریاضی و.. به دست می‌آورند.

علوم اول ابتدایی؛ کتاب علوم اول دبستان دارای 14 درس است که هر درس به موضوعات مختلفی پرداخته است؛ دانش اموزان

یک طرح درس خوب و جامع علوم اول ابتدایی، جلسات تدریس در کلاس را مدیریت می‌کند و معلم کلاس می‌تواند از ساعت کلاس به صورت بهینه استفاده کند.

 

فارسی اول ابتدایی؛ از سرفصل‌های مطرح‌ شده در این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بخش اول: نگاره‌ها  

بخش دوم: آموزش نشانه‌ها

بخش سوم: آموزش نشانه‌های 2

دانش آموزان با گذراندن این دوره مهارت‌های ابتدایی لازم برای خواندن و نوشتن را کسب می‌کنند.

 

4. قرآن اول ابتدایی؛ کتاب آموزش قرآن پایه‌ی اوّل ابتدایی دارای هفت درس است. دانش آموزان عزیز بعد از اتمام این کتاب می‌توانند بسیاری از عبارات و آیات قرآن را بخوانند.

5. نگارش اول ابتدایی؛ این کتاب شامل سه سر فصل اصلی است و به آموزش نوشتاری زبان فارسی می‌پردازد و مهارت‌هایی نظیر دقت، شناخت و توانایی خوانانویسی را به دانش آموز اول ابتدایی می‌دهد.

دانلود طرح درس پایه اول ابتدایی:

آیا شما یک معلم کلاس ابتدایی هستید که به دنبال ایده‌های عالی برای مدیریت بهتر بچه‌های کوچک هستید؟ شما می‌توانید با داشتن یک طرح درس برای تدریس خود بسیاری از مشکلات و نگرانی‌های خود را برطرف کنید، ما می‌دانیم که طرح درس مهم است زیرا به معلم در حفظ الگوی تدریس استاندارد کمک می‌کند و اجازه نمی‌دهد کلاس از موضوع منحرف شود.

نام درس سالانه روزانه
دانلود طرح درس فارسی اول دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”67″]
دانلود طرح درس نگارش فارسی اول دبستان
دانلود طرح درس علوم تجربی اول دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”64″]
دانلود طرح درس ریاضی اول دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”63″]
دانلود طرح درس قرآن اول دبستان [zarinpalpaiddownloads id=”65″]
دانلود طرح درس ورزش (تربیت بدنی) اول ابتدایی [zarinpalpaiddownloads id=”66″]

شما یک نمونه طرح درس پایه اول ابتدایی دقیق و اساسی را در اینجا دانلود و دریافت کنید و با همکاران خود به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها: دانلود طرح درس اول ابتدایی، دانلود طرح درس روزانه اول ابتدایی، دانلود طرح درس سالانه اول ابتدایی، دانلود طرح درس آموزش ابتدایی

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد