مشاوره کنکور 1400 را از چه زمانی شروع کنیم؟

مشاوره کنکور 1400 از صفر تا صد

0

مشاوره کنکور 1400 را از چه زمانی شروع کنیم؟

مشاوره کلمه‌ای است که امروزه خیلی استفاده می‌شود و ما هم خیلی زیاد آن را می‌شنویم؛ اما هر مشاوره‌ای مشاوره نیست. اگر مشاوره زمانی باشد که کار از کار گذشته باشد که دیگر فایده‌ای ندارد. هرچند پس از اتفاق ناگوار هم می‌توان مشاوره گرفت که دوباره دچار آن اشتباه نشد ولی چرا قبل حادثه، پیشگیری نکنیم؟ به همین دلیل در این مطلب می‌پردازیم به این موضوع که چه زمانی از خدمات مشاوره کنکور 1400 استفاده کنیم.

بر سر کسانی که مشاور نداشتند چه آمد؟

کسانی که در استفاده از خدمات مشاوره کنکور 1400 تردید دارند می‌توانند از والدین یا دوست و آشنای خود که متولد دهه 60 هستند بپرسند. کافیست بپرسید که مشاور داشته‌اند یا نه. با طرح این سؤال چنین پاسخ‌هایی را خواهید شنید:

 

«نه بابا مشاور، ما که اصلاً نمی دونستیم مشاور چیه.»

«اون موقع این جور چیزا نبود.»

«مشاور؟ برای کنکور؟ دیگه بقیه می‌رفتن رشته مدیریت ما هم رفتیم.»

«بیشتر می‌رفتن مدیریت دولتی من هم رفتم ولی کاش لااق می‌رفتم مدیریت بازرگانی»

«اگر مشاور داشتم می‌رفتم تربیت معلم می خوندم، حیف که نمی دونستم.»

 

«دانش، قدرته.»

چرا؟ چون اگر افراد بالایی کمی دانش در مورد رشته‌ها، شیوه‌ی مطالعه، برنامه ریزی و آینده شغلی هر رشته داشتند الان این افسوس هارو نمی‌خوردند. هدف ما از ارائه خدمات مشاوره کنکور 1400 هم همینه که به داوطلب کنکوری کمک کنیم تا آینده‌اش رو با دانش و آگاهی به سازه و بعداً پشیمون نشه.

 

بهترین فایده‌ای که مشاوره کنکوری برای شما خواهد داشت این است که بعداً “پشیمان” نخواهید بود که چرا این کار را نکردم.

 

اما هرچیزی وقت مناسب خودش را هم دارد. مشاوره دقیقاً از همان روزی که برای ورود به دبیرستان دوره دوم انتخاب رشته می‌کنید باید شروع شود. مشاور باید:

 

علایق شما را ببینید؛

نقاط قوت و ضعفتان را مشخص کند؛

شرایط مالی و فرهنگی خانواده‌ی شما را مورد بررسی قرار دهد؛

و حتی هوش شما را نیز مورد بررسی قرار دهد و … .

 

به هرحال،

 

مشاوره کنکور 1400 را از چه زمانی شروع کنیم؟

مشاوره برای کنکور 1400 را باید از زمانی که می‌خواهید شروع به درس خواندن کنید شروع کرده باشید. نیازی نیست که از همان ابتدا هر روز پیش مشاور بروید. حتی نیازی نیست که هر هفته بروید. شاید اصلاً نیاز باشد که فقط ماهی یکبار به مشاور تحصیلی مراجعه کنید.

تابستان قبل از کنکور مراجعه به مشاور را شروع کنید. بهترین زمان همان موقع است. اگر آن موقع این کار را نکرده‌اید حتماً از همین الان فکر باشید.

 

پیش مشاور که رفتیم چه کار کنیم؟

اگر برای مشاوره کنکور 1400 مراجعه کردید:

 

  • اهداف خودت رو بیان کن
  • بگو که چرا میخوای به اون هدف برسی؟ (پول؟ پدر و مادر؟ علاقه؟)
  • چقدر حاضری برای رسیدن به اون هدف تلاش کنی
  • و ادامه‌ی مباحث که خود مشاور خواهد پرسید.

 

بعد از آن دیگر مشاور خواهد گفت که چه زمانی دوباره برگردید تا مشاوره شوید؛ ولی در حالت کلی زمانی به مشاور مراجعه کنید که:

  • دچار ناامیدی شدید،
  • نمی‌دانید باید چکار کنید و سردرگم شده‌اید،
  • از مطالعه‌ی خود نتیجه نمی‌گیرید،
  • نمی‌دانید باید چطور و چقدر مطالعه کنید،
  • نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید،
  • و هر زمانی که فکر کردید دارید از تلاش کردن نا امید می‌شوید.

مشاور برای شما چه کار می‌کند؟

در خدمات مشاوره کنکور 1400 که ما برای شما در نظر گرفته‌ایم این خدمات ارائه خواهد شد:

 

هدف گذاری و برنامه ریزی کنکور 1400

یکی از مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از دانش آموزان در سال کنکور خود تجربه‌ی خوبی از درس خواندن نداشته باشند و در آخر کار هم عملکرد مناسبی نداشته باشند داشتن هدف است. این هدف مناسب و خوب است که باعث می‌شود برنامه ریزی کنکور 1400 شما دقیق باشد و به آن عمل کنید.

ما برای مشاوره کنکور 1400 برای دانش آموزان با توجه به علایق و نیازهای جامعه هدف گذاری می‌کنیم. سپس برای هر هدفی که مشخص شده با توجه به نیازمندهای آن برنامه ریزی انجام می‌دهیم. مثلاً برای رشته‌ای که رقابت بر سر آن بسیار زیاد است مشخص خواهیم کرد که باید حداقل چند ساعت در روز مطالعه داشته باشند و در چه زمانی چه کاری انجام دهند.

 

معرفی منابع مناسب

با توجه به اینکه مشاوران ما در آژانس کنکور منابع مختلف، برای رشته‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده‌اند متوجه هستند و می‌دانند که کدام منبع برای دانش آموز مناسب‌تر خواهد بود. داشتن منابع مناسب و خواندن آن‌ها تقریباً نیمی از مسیر است.

همراه با شما از صفر تا صد کنکور

داوطلبان ممکن است هر لحظه نیاز به مشاور داشته باشند. ما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید در مواقع نیاز با مشاور خود صحبت کنید. از زمانی که می‌خواهید برای کنکور ثبت نام کنید تا زمانی که می‌خواهید برای دانشگاه و رشته مورد علاقه‌ی خود انتخاب رشته کنید.

 

این موارد بخشی از خدمات مشاوره کنکور 1400 ما برای داوطلبانی بود که خواهان موفقیت هستند؛ و این موفقیت با مشاوره دست یافتنی است.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments