6 فایده آموزش آنلاین زبان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی چه فوایدی میتونه داشته باشه؟

0

 

6 فایده آموزش آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری زبان به خصوص زبان انگلیسی از اهدافی است که اکثر افراد حداقل یکبار به آن فکر کرده‌اند. به نظر من همه یا انگلیسی بلدند یا دوست دارند که انگلیسی بلد باشند. حالا روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی هست. می‌توان در کلاس‌های حضوری شرکت کرد، پکیج‌های یادگیری زبان بصورت خود آموز تهیه کرد  در کلاس‏های آنلاین شرکت کرد. این روش‌ها هرکدام فواید خاص خود را دارد اما در این مطلب می‌خواهم در مورد  6 فایده آموزش آنلاین زبان انگلیسی صحبت کنم. با من همراه باشید.

  • می‌توانید در راحتِ منزل خود زبان یاد بگیرید

یکی از خوبی‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی در منزل این است که در راحت منزل خود این کار را انجام می‌دهید. لازم نیست آماده شوید، در هوای سرد یا گرم با ماشین شخصی یا وسایل نقلیه عمومی مسیری را طی کنید و به کلاس برسید و بعد هم دوباره با خستگی به منزل برگردید.

ایرادی که به این کار گرفته می‌شود این است که امکان تعامل با سایر زبان آموزان و معلم کم است و در برخی موارد اصلاً این امکان وجود ندارد؛ اما ما در آژانس کنکور و بخش آموزش آنلاین زبان این مشکل را به حداقل رسانده‌ایم و میزان تعامل بالایی بین زبان آموزان و مدرس وجود دارد.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای آن دسته از زبان آموزانی که در محل زندگی خود به مدرسین تاپ این رشته دسترسی ندارند نیز مناسب است و می‌توانند با استفاده از اینترنت به اساتید خوب زبان انگلیسی وصل شده و از کلاس آن‌ها استفاده کنند.

  • می‌توانید از منابع مختلف در یادگیری خود استفاده کنید.

یکی از مشکلاتی که کلاس‌های حضوری دارند این است که اگر معلم در جلسه‌ای چند منبع کمکی را معرفی می‌کند، تهیه کردن این منابع تا جلسه بعد نیاز به زمان خواهد داشت. در آموزش آنلاین زبان انگلیسی مدرس می‌تواند در همان لحظه فایل منابع مورد نظر را اشتراک گذاری کند و زبان آموزان در همان لحظه از آن‌ها استفاده کنند.

در کلاس‌های آنلاین می‌توانید با استفاده از اینترنت از منابع مختلف در حین یادگیری استفاده کنید. برای مثال اگر معلم در مورد زمان حال کامل صحبت می‌کند که جلسه قبل قواعد آن را گفته و شما فراموش کرده‌اید، در همان لحظه می‌توانید با جستجو در اینترنت اشکال خود را برطرف کنید.

  • می‌توانید هر چهار مهارت زبانی خود را تقویت کنید.

یکی از خوبی‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی این است که می‌توانید روی هر چهار مهارت زبان خود، یعنی شنیداری، گفتاری، خوانداری و نوشتاری تمرکز کرده و آن‌ها را تقویت کنید.

مهارت گفتاری با کمک تماس تصویری زنده در آموزش آنلاین زبان انگلیسی می‌توانید مهارت گفتاری خود را تقویت کنید. در کلاس‌های آنلاین که برای تقویت مهارت گفتاری برگزار می‌شود بیشتر تمرکز روی صحبت زبان آموزان است که این کار باعث تقویت مهارت گفتاری آن‌ها می‌شود.
مهارت شنیداری مهارت شنیداری مهارتی است که در کنار مهارت گفتاری تقویت می‌شود. حتی برای تقویت مهارت گفتاری نیاز است که میزان شنیدن خود را افزایش دهید. در آموزش آنلاین زبان انگلیسی جهت تقویت مهارت گفتاری از فایل‌های صوتی به زبان انگلیسی استفاده می‌شود که در طول دوره، مهارت شنیداری شما تقویت می‌شود. منابع مختلف که برای تقویت مهارت شنیداری مناسب هستند نیز در اختیار زبان آموزان قرار می‌گیرد.
مهارت خواندن  برای تقویت مهارت خواندن، بی نهایت کتاب، فایل و متن در اینترنت وجود دارد که اگر به دنبال تقویت مهارت خواندن خود از طریق آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستید منابع مناسب در اختیار شما قرار داده می‌شود.
 مهارت نوشتاری، برای تقویت مهارت نوشتاری از طریق آموزش آنلاین زبان انگلیسی به شما تکالیف متنوعی محول می‌شود که برای هر جلسه باید آن‏ها را انجام دهید. یکی از خوبی‌هایی که این کلاس‌ها دارد این است که زمان کلاس با بررسی تمام تکالیف گرفته نمی‌شود و مدرس در تایم غیر کلاسی نوشته‌ها را تحلیل کرده و نتیجه را در کلاس ارائه می‌دهد.

 

موارد بالا زمانی بود که بخواهید هرکدام از مهارت‌ها را بصورت جداگانه تقویت کنید. مثلاً زبان آموزی که می‌خواهد برای شرکت در آزمونی تنها روی مهارت نوشتاری خود تمرکز کند می تواند در دوره های آنلاین مربوط به مهارت نوشتاری شرکت کند.

برای زبان آموزانی که به دنبال تقویت زبان خود در همه مهارت‌های بالا هستند نیز کلاس‌هایی هست که روی هر چهار مهارت تمرکز دارد.

 

  • می‌توانید تعامل بیشتری داشته باشید

یکی از فکرهای اشتباهی که برخی افراد دارند این است که در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی، تعاملی بین مدرس و زبان آموز وجود ندارد. این درحالیست که با استفاده از ابزار دیجیتال امروز یک کلاس آنلاین هم می‌تواند با سطح استانداردی از تعامل برگزار شود. همچنین با ارائه جزوه‌های آموزش زبان بعد از جلسات، سطح یادگیری عمیق‏تر نیز می‌شود.

در کلاس‌های حضوری فراهم کردن امکانی که شخصی که زبان مادریش انگلیسی باشد در کلاس حضور داشته باشند دشوار است و ممکن است امکانات لازم وجود نداشته باشد. از حضور گویشور زبان یا نیتیو اسپیکر می‌توان خیلی راحت‌تر در غالب کلاس‌های آنلاین بهره مند شد.

 

  • کلاس آنلاین می‌تواند حس موفقیت به شما بدهد.

خیلی از ماها به این دلیل به دنبال یادگیری زبان انگلیسی نمی‌رویم که فکر می‌کنیم زمان کافی را برای این کار  نداریم. با شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی وقت زیادی از شما گرفته نمی‌شود و در کنار کارهای دیگرتان یک کار مفید و کاربردی نیز انجام داده‌اید. چیزی لذت بخش‏تر از یادگیری یک مهارت نیست و با یادگیری یک مهارت و پیشرفت‌های کوچک در آن می‌توانید حس موفقیت را تجربه کنید.

  • می‌توانید با افراد جدیدی آشنا شوید.

کلاس‌های آنلاین بهترین موقعیت هستند تا با افراد جدیدی آشنا شوید. زبان آموزان در کلاس‌های آنلاین ممکن است از مکان‌های مختلفی باشند  که این مؤلفه می‌تواند در یادگیری شما نیز تأثیر مثبت بگذارد. تشکیل اجتماعات آنلاین از افراد مختلف می‌تواند در فرآیند یادگیری سرعت شما را چندین برابر کند.

به این ترتیب به پایان مطلب آموزش آنلاین زبان انگلیسی رسیدیم. زبان آموزی در هر سنی ممکن است و فکر نکنید که اگر از سنی گذشته‌اید دیگر نمی‌توانید زبانی را فرا بگیرید. اتفاقاً بزرگسالان به دلیل اینکه از تکنیک‌های مطالعه بیشتری برای یادگیری استفاده می‌کنند می‌توانند در یادگیری زبان موفق‌تر عمل کنند. مهم‌ترین عامل تعیین کننده در یادگیری زبان پایبند بودن به یادگیری است و فرقی نمی‌کند که در کلاس آنلاین زبان انگلیسی شرکت کرده باشید یا کلاس حضوری. تا زمانی که پیوسته یادگیری خود را ادامه ندهید این فعالیت فایده‌ای نخواهد داشت.

 

 

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد