دانلود اقدام پژوهی برای معلمان ابتدایی

دانلود اقدام پژوهی با فرمت ورد pdf

0

برای بهبود وضعیت آموزش و بهتر شدن وضعیت یادگیری دانش آموزان، باید در سیستم آموزشی ما یک تحولاتی ایجاد شود که یکی از همین محورهای تحول که بدون شک می‌تواند باعث بهبودی چشمگیری در نظام پژوهش باشد، طرح معلم پژوهنده است که به آن پژوهش در عمل یا اقدام پژوهی می‌گویند.

اقدام پژوهی یک اقدام زمان‌بر و دقیق است که نیاز به تحلیل و آزمایش در یک پروسه زمانی مشخص دارد و ممکن است برای یک معلم مقدور نباشد در یک زمان محدود این پروسه زمانبر و مشکل را طی کند، لذا دانلود اقدام پژوهی می‌تواند برای معلمان یک راه حل مناسب باشد. در واقع با دانلود اقدام پژوهی هرچیزی که یک معلم پژوهنده به آن نیازمند است را به دست خواهید آورد.

دانلود اقدام پژوهی برای معلمان ابتدایی

با دانلود اقدام پژوهی برای معلمان ابتدایی چه هدفی دنبال می‌شود؟

هدف از این پژوهش که اساتید بسیار مجرب آژانس کنکور برای معلمان ابتدایی تدوین کردند:

 • تحلیل فرصت‌ها و چالش‌ها
 • رفع آسیب‌ها بر سر آموزش
 • تشخیص نیازهای آموزشی و محصلان ابتدایی
 • ارائه راهکارهایی جهت بهبودی همه جانبه فرصت‌های آموزشی

در واقع شما می‌توانید با دانلود اقدام پژوهی برای معلمان ابتدایی، به بسیاری از نیازهای معلمان در چارچوب آموزش و یادگیری و حتی مسائل دیگر به خوبی فائق آیید. در واقع پژوهش حاضر به یک معلم دلسوز کمک می‌کند به بهترین وجه ممکن، مشکلاتی که دیگر معلمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را حل و فصل کند.

شیوه پژوهش از نوع کتابخانه‌ای و با استفاده از اسناد معتبر و بالقوه صورت گرفته، بنابراین امکان خطا در آن به حداقل ممکن رسیده. مطمئنا شیوه‌های آموزشی و تربیتی فراوانی وجود دارند که در حد نظریه پردازی به آن پرداخته شده است و بیشتر مواقع این ایده‌ها رنگ واقعی و عملی به خود نگرفتند.

در تمام عرصه‌ها، ما شاهد بروز ایده‌های ناب و عالی از سوی بسیاری از کارشناسان و اساتید تعلیم و تربیت بودیم؛ ولی این ایده‌ها همیشه به صورت بالقوه باقی می‌ماند و فعلیت پیدا نمی‌کند. شما می‌توانید با اتکا به تحلیل جمعی از کارشناسان خبره آموزشی در آژانس کنکور که دغدغه اصلی آن‌ها ایده پردازی‌های ناب و کارساز و استفاده از ایده‌های بالقوه موجود است، این خلا آموزشی که همیشه سیستم آموزشی ما را در مقطع ابتدایی با آن درگیر کرده پر کنید و روشی را در آموزش پایه گذاری کنید که قطعاً به سود دانش آموز و همچنین تسهیل در پروسه تعلیم و تربیت معلمان باشد.

دانلود اقدام پژوهی چه سودی برای معلمان ابتدایی دارد؟

معلمان با فرصت‌های آموزشی متعددی که از طریق نتیجه اقدام‌پژوهی به دست می‌آورند، انگیزه بیشتری برای آموزش آینده‌سازان پیدا می‌کنند. پژوهش در عمل، معلم را از حالت یک مجری محض که در فرآیند آموزشی، تنها به اجرای موارد دیکته شده می‌پردازد، به یک معلم خلاق، انتقاد کننده، مدیر و رهبر کاربلد و توانمند تبدیل می‌کند. همانطور که گفتیم پژوهش در عمل، موجب تسهیل در آموزش می‌شود که همین مورد، سبب می‌شود معلم تدریس خود را پر فایده بیابد و انگیزه و تلاش بیشتری در جهت شکوفایی دانش‌‌آموزان داشته باشد. اقدام‌پژوهی، خود یک پروسه هدفمند را طی می‌کند و هدف اصلی آن روی بهتر شدن وضعیت دانش‌آموز چه از لحاظ آموزشی و یادگیری چه از لحاظ دیگر است. و معلم وقتی از این طرح استفاده می‌کند خواهی نخواهی به سمت این هدف سوق داده می‌شود.

هدف همیشه باید رشد و تعالی دانش‌آموزان باشد ولی ما در پژوهش خود که برای شما آماده کردیم رشد و تعالی دانش آموز و معلم را همزمان در نظر گرفتیم و به خاطر اینکه پیشرفت دانش‌آموز در گرو آموزش صحیح یک معلمِ خود ساخته است، ما هم تمرکز خود را روی رشد و پیشرفت هر دو قرار دادیم. یک معلم در درجه اول باید درون خود تحول ایجاد کند. معلم تا خودش را در جهت ترقی دانش‌آموزان تغییر ندهد نمی‌تواند تغییر مثبتی در دانش‌آموزش ایجاد کند. هدف همیشه باید تغییر و تحول در معلم و دانش‌آموز به صورت همزمان باشد. آن هم تحولی در جهت بهبود وضعیتی که خودش و دانش‌آموزان در آن قرار گرفته‌اند. زمانی که معلم تغییر مثبتی هر چند کوچک در دانش‌‌آموز خود می‌بیند، انگیزه پیدا می‌کند که در روش تدریس خود تغییرات لازم را ایجاد کند.  همان تغییراتی که نتیجه روزها و ماه‌ها تلاش و تحقیق و پژوهش اساتید و مربیان تعلیم و تربیت بوده.

تلاش آژانس کنکور برای ارائه یک اقدام پژوهی موثر 

تمام سعی ما بر این بوده که بین نظریه و عمل تلفیقی ایجاد کنیم و معیارهای علمی و عینی، رنگ واقعیت و حقیقی به خود بگیرد. گاهی ایده پردازان، ایده‌های خوبی ارائه می‌دهند، منتها تا این ایده‌ها عملی نشود رنگ حقیقت به خود نمی‌گیرد. در کشور ما هم ایده‌های نو و خلاقانه فراوان است، منتها رنگ واقعیت به خود نگرفته. در آژانس کنکور سعی شده تا حد زیادی به این ایده‌ها پرداخته شود.

 پژوهش در عملی موثر است که به تمام جوانب یادگیری و مسائل مختلفی که دانش‌آموزان با آن درگیرند با توجه به‌ فرهنگ و ملیت، بپردازد. معلم باید در کنار استفاده از طرح جامع اقدام پژوهی به تفاوت‌های فردی دانش آموزان نیز توجه کند.

موانع اقدام پژوهی در سیستم آموزشی ما

سیستم آموزشی ما مستلزم یک بازنگری اساسی است. موانع موجود بر سر اقدام پژوهی در مدارس را می‌توان از این دست عنوان کرد:

 1. مدیریت متمرکز
 2. بروکراسی اداری و حاکمیت مطلق
 3. اهمیت سلسله مراتب
 4.  الزام به تبعیت از قوانین و مقررات 
 5. محدودیت در تفویض اختیار
 6. پراکندگی یافته‌های پژوهشی
 7. اولویت ذهن پژوهی به جای پژوهش در عمل 
 8. عدم پشتیبانی مالی و معنوی از اقدام پژوهان 
 9. عدم اطلاع رسانی مناسب نتایج پژوهش در عمل به معلمان 
 10. اجرای پروژه‌های تکراری

مواردی که اشاره شد، موانعی هستند بر سر اقدام‌ پژوهی موثر. در روند سیستم آموزشی این موانع را به عینه شاهدیم. موارد ذکر شده واقعا سدّی هستند بر سر راه یک پژوهش در عملی موثر، و یک معلم را در مسیر یک پژوهش برای بهتر کردن وضعیت دانش‌آموزان دلسرد می‌کند.

اساتید آژانس کنکور با علم به این قضیه، به پژوهشی در زمینه بهبود وضعیت موجود دانش‌آموزان ابتدایی، در زمینه‌های مختلف پرداختند تا بتوانند پاسخگوی بسیاری از نیازهای ضروری معلمان و دانش‌آموزان باشند.

سخن پایانی

معلمان عزیز و شریف و زحمت‌کش کشور ما همیشه دغدغه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را در سر می‌پروراندند و این از نظر مجریان و اساتید باتجربه و متخصص آژانس کنکور دور نمانده. از این جهت تمام تلاش خود را به کار گرفتند و مدت‌ها به تدوین پکیج‌های متنوع آموزشی و تربیتی پرداختند که ماحصل آن را می‌توانید با دانلود اقدام پژوهی برای معلمان ابتدایی نظاره‌گر باشید.

اگر سوالی در زمینه پکیج‌ها دارید بپرسید همچنین ما پذیرای نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد