دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

دانلود اپلیکیشن شاد

21

جهت دانلود اپلیکیشن شاد بر روی دکمه دانلود کلیک کنید:

دانلود اپلیکیشن شاد برای موبایل

آموزش نصب اپلیکیشن شاد

برای نصب اپلیکیشن شاد، ابتدا روی دکمه دانلود اپلیکیشن شاد برای موبایل کلیک کنید، سپس آن را در موبایل خود نصب کنید. در ادامه مانند تصویر زیر، صفحه‎‌ای برای شما نشان داده می‌شود. روی دکمه سبز رنگ ورود به برنامه کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]
دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

در ادامه دانلود اپلیکیشن شاد، برای شما یک صفحه مثل صفحه زیر می‌آورد. در این صفحه شماره موبایل والدین را که مدرسه از آن اطلاع دارد، وارد کنید، سپس روی دکمه آبی رنگ ورود را لمس کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن شاد 
آموزش نصب اپلیکیشن شاد

بعد از چند ثانیه دیگر برای شما اس ام اس فعالسازی اپلیکیشن شاد می‌آید. آن را در جای مشخص شده در تصویر زیر وارد کرده و روی دکمه آبی رنگ ورود کلیک کنید.

نصب اپلیکیشن شاد
نصب اپلیکیشن شاد

زمانی که وارد صفحه زیر شدید می‌توانید با این اپلیکیشن کار کنید. موفق باشید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]
دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

نصب اپلیکیشن شاد کامپیوتر – اپلیکیشن شاد برای رایانه با بلو استکس

متاسفانه خیلی از دانش آموزان موبایل ندارند. بنابراین یکی از روش‌های استفاده از اپلیکیشن شاد معلمان نصب نسخه apk روی کامپیوتر است. نرم‌افزار شبیه ساز اندروید [Bluestacks]  این کار را ممکن می‌سازد. برای نصب اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر کارهای زیر را انجام دهید:

 1. نرم‌افزار بلو استکس Bluestacks را نصب کنید.
 2. کامپیوتر را ریستارت کنید.
 3. نسخه apk اپلیکیشن شاد را روی بلو استکس نصب کنید
 4. اپلیکشن شاد مدارس آماده است.
برای نصب راحت اپلیکیشن شاد روی کامپیوتر فیلم آموزشی زیر را نیز در کانال به آدرس shadpc@ مراجعه کرده و آن را یاد بگیرید. برای ورود به کانال تلگرامی آموزش نصب برنامه شاد معلمان در کامپیوتر کلیک کنید. 
اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر
اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر
پشتیبانی اپلیکیشن شاد
پشتیبانی اپلیکیشن شاد

معرفی و خرید تبلت های مناسب برای دانش آموزان و معلمان جهت نصب اپلیکیشن شاد

آموزش کار با اپلیکیشن شاد

با شدت گرفتن بیماری همه‌گیر کرونا Coronavirus، آموزش‌و‌پروش ایران تلاش کرد با آموزش از راه دور و راه اندازی کمپین مدرسه تلویزیونی ایران، آموزش را متوقف نکند. منتهی مشکل اساسی آموزش پرورش این بود که آموزش بدون هیچگونه ارزشیابی و سنجش ادامه پیدا می‌کرد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش‌و‌پروش با مشاهده این کمبود، جلساتی تشکیل داد و نهایتا از دانلود اپلیکیشن شاد رونمایی کرد.

خبر انتشار و دانلود اپلیکیشن شاد در دو مرحله صورت گرفت، در ابتدا گفته شد، همه دانش آموزان، معلمان، مدیران با هر شبکه اجتماعی که علاقه داشته باشند می‌توانند به شبکه اجتماعی دانش آموزان (اپلیکیشن شاد) متصل شوند. اما انتقادها مبنی بر ناامن بودن برخی شبکه‌های اجتماعی و مناسب نبودن آن‌ها برای دانش آموزان انتشار دانلود اپلیکیشن شاد را متوقف کرد.

تا اینکه در تاریخ 21 فروردین ماه 1399، مجددا خبر راه‌اندازی شبکه شاد منتشر شد. در مرحله اول آن‌ها فراخوان نصب اپلیکیشن شاد را منتشر کردند. به این صورت که دانش آموزان، معلمان و مدیران به آدرس اینترنتی http://shaddl.medu.ir مراجعه کرده و آن اپلیکیشن را دانلود و روی گوشی خود نصب کنند.

مرحله ابتدایی، یعنی نصب اپلیکیشن شاد، قرار است تا یک هفته بعد از تاریخ بیست و یکم فروردین ماه ادامه داشته باشد. تا همه دانش آموزان، معلمان و مدیران بتوانند این اپلیکیشن را نصب کنند. در مرحله دوم که مربوط به مدیران است، آن‌ها قرار است به معلمان و دانش آموزان مجوزهای لازم برای فعالیت در گروه را واگذار کنند.

امکانات بالقوه دانلود اپلیکیشن شاد

اپلکیشن شاد که از آن با نام پلتفورم اختصاصی آموزش‌وپروش نیز یاد ‌می‌کنند، ظاهرا هدفی جز ایجاد ارتباط بین معلم و دانش آموز ندارد. اما در حقیقت یک بستری است برای مهندسی مدرسه مجازی. به احتمال خیلی زیاد امکانات زیر به زودی به دانلود اپلیکیشن shad افزوده می‌شود.

1- امکان حضور و غیاب توسط معلم

قطعا هر آموزشی با حضور دانش آموزانش به حد النصاب می‌رسد. به هر حال، در این اپلیکیشن هم معلمان محترم امکان بررسی حضور دانش آموزان را خواهد داشت. البته این کار برای آموزش و ارزشیابی مستمر دانش آموز و مجاب کردن او برای شرکت در مدرسه مجازی بسیار مفید است.

امروز که این مطلب را در 28 تیرماه 99 بروزرسانی می‌کنم؛ هنوز اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش امکاناتی چون طراحی آزمون آنلاین ندارد. در سال تحصیلی گذشته هم معلمان و دبیران با هزار دردسر و بدبختی از دانش آموزان آزمون آنلاین گرفتند. یکی از روش‌هایی که معلمان با آن آزمون می‌گرفتند و خیلی هم رایج شده بود؛ ارسال عکس اوراق امتحانی در گروه‌ کلاسی بود. به عبارتی معلم عکس ورقه را در گروه کلاسی اپلیکیشن شاد قرار می‌دادند و دانش آموزان جواب سوالات را به معلم ارسال می‌کردند.

مشکل اساسی سنجش و ارزشیابی در اپلیکیشن شاد مدارس چه بود؟ مشکل اصلی نداشتن اینترنت و امکانات دانش آموزان بود. علاوه بر این آن تعداد دانش آموزانی که در اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش امتحان می‌دانند سوالات را به یک فرد متخصص در آن رشته ارسال می‌کردند و در آزمون نمره بالایی می‌گرفتند.

در بسیاری از موارد هم همکلاسی در یک اپلیکیشن دیگری غیر از اپلیکیشن شاد معلمان یک گروه واتساپی تشکیل می‌دادند و در پاسخ به سوالات با همدیگر همکاری و تقلب می‌کردند.

2- تدریس محتوای درسی از طریق دانلود اپلیکیشن شاد

متاسفانه یا خوشبختانه آموزش سالتحصیلی 1398-1399 به صورت مجازی و از راه دور دنبال شد. شرایط خیلی سخت بود و تنها راه آموزش هم همین بود. در سال تحصیلی جدید هم به احتمال خیلی قوی آموزش از طریق اپلیکیشن شاد ادامه می‌یابد و فقط چند روز در هفته معلمان برای رفع اشکال به مدارس می‌روند. از طرفی با شدت گرفتن بیماری کرونا و نزدیک شدن به فصل پاییز؛ محال است که مجددا بچه‌ها به مدرسه بازگردند. به عبارتی تا زمانی که واکسنی یا دارویی برای کرونا کشف نشده است، فعالیت‌های اجتماعی و نهایتا مدارس تعطیل یا نیمه تعطیل خواهد بود.

خوشبختانه از این جهت که معلمان توانا قبل از وجود دانلود شبکه اجتماعی شاد نیز محتوای الکترونیکی و آموزشی تولید می‌کردند و از طریق سایر شبکه‌های اجتماعی به دانش‌آموزان ارسال می‌کردند. جای بسیار خوش‌حالی است. خصوصا معلمانی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شده‌اند در این وضعیت بسیار نابسامان خوش درخشیدند و با تولید محتوای آموزشی الکترونیکی برای دانش آموزان مدرسه کار آموزش را ادامه دادند.

البته الان در این بستری که فراهم شده است، معلمان با علاقه ‌بیشتر می‌تواند آموزش از راه دور را ادامه دهند. با روش‌های مختلف تولید محتوای الکترونیکی می‌توان برای دانش آموزان با تولید محتوای آموزشی الکترونیکی شروع کرد و آن را به واسطه اپلیکیشن شاد به دانش آموزان خود ارسال کرد.

آموزش با تولید محتوای الکترونیکی VS تولید محتوای آموزشی ویدیویی

متاسفانه کمبود امکانات در خانه دانش آموزان تولید محتوای الکترونیکی داینامیک برای همه دانش آموزان قابل استفاده نیست. از این رو، تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان امکان کار با محتوای الکترونیکی را ندارند و فقط می‌توانند با موبایل‌ها ویدیوهای آموزشی را تماشا کنند.

با این اوصاف بهترین نوع محتوای آموزشی، تولید محتوای آموزشی ویدیویی است که همه دانش آموزان امکان استفاده از آن را داشته باشند و بشه از طریق اپلیکیشن شاد دانش آموزان آن را به اشتراک گذاشت.

یادداشت: آموزش در دنیای امروز زمانی موثر واقع می‌شود که تامل بین مدرس و یادگیرنده برقرار باشد. به این صورت که معلم صدای معلم به گوش دانش آموز برسد و اون نیز به آنچه که شنفته بازخورد دهد. به لطف شبکه اجتماعی دانش آموزان (اپلیکیشن شاد) این امکان فراهم شده است. معلم می‌‎تواند سوالی از دانش آموز بپرسد، او نیز در جوابش می‌تواند صدای خود را ضبط و به معلم ارسال کند.

3- ارزشیابی مستمر یا تکوینی دانش آموزان

همه کسانی که در حوزه آموزش کار کرده باشند، می‌دانند که یک تدریس حرفه‌ای با یک ارزشیابی مستمر خوب تکمیل می‌شود. لذا این امر در آموزش مجازی نیز  صدق می‌کند.

همانطور که گفتیم آموزش و پرورش اصلی‌ترین دلیلش از ساخت اپلیکیشن شاد، ارزشیابی بود. البته با شروع به کار مدرسه تلویزیونی اینکه را به نحوه شایسته در تلویزیون انجام ‌می‌داد، به این حال یک بخش از کار لنگ بود. با این اپلیکیشن شبکه اجتماعی دانش آموزی به راحتی می‌تواند مدعی شود که سیستم آموزشی او، امر مهم سنجش و ارزشیابی را نیز انجام می‌دهد. البته حق هم دارد، معلمان بزرگوار می‌توانند، آزمون‌های خود را به صورت کاملا هوشمند از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن شاد اجرا کنند.

بر شما پوشیده نیست که فعلا امکانات مربوط به سنجش و ارزشیابی در اپلیکیشن شاد، وجود ندارد. به احتمال خیلی زیاد در بروزرسانی‌های مداوم و آتی این امکانات را نیز به این اپلیکیشن اضافه کنند.

کمااینکه، معلمان عزیز می‌توانند با سیستم‌های طراحی سوال، آزمون‌های مد نظر خود را طراحی کرده و از طریق اپلیکیشن Shad با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارند.

معلمان علاقمند می‌توانند تا فعال شدن سیستم طراح سوال از دو سایت زیر کمک بگیرند:

 • سایت طراحی سوال آنلاین برای دانش آموزان : Online test maker
 • سایت طراحی سوال آنلاین برای دانش آموزان: Online test maker for students
 • طراحی آزمون با گوگل فورمز (پیشنهاد ما)

4- دفتر نمره الکترونیک و ثبت نمره دانش آموزان در دانلود اپلیکیشن شاد

معلمان در فرایند آموزش الکترونیکی قطعا به یک بستری نیاز دارند تا نمرات مستمر دانش آموزان را در آن ثبت کنند. تا وضعیت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و همچنین موفق بودن یا نبودن طرح درس خود را مورد ارزیابی قرار دهند. این هدف ممکن نیست مگر با یک اپلیکیشن جامعی مثل شاد.

فعلا در این اپلیکیشن این امکانات نیست؛ اما ممکن است در بروزرسانی های جدید امکان ثبت نمرات دانش آموزان فراهم شود.

5- رصد و نظارت مدیران مدرسه بر فرایند آموزش مجازی در مدرسه خودشان

هیچ مجموعه‌ای بدون مدیر نمی‌تواند به هدف خود برسد؛ مدرسه هم از این امر مستثنی نیست. مدیران محترم در دانلود اپلیکیشن موبایل شاد یک بخش ویژه‌ای دارند، که در این بخش به همه فعالیت‌‌های دانش آموزان و معلمان اشراف دارند.

تنها کسی که در مدارس به اطلاعات تماس دانش آموزان دسترسی دارد، مدیران مدرسه هستند. پس در راه اندازی و عضویت معلمان و دانش آموزان نقش بسیاری مهمی را بازی خواهند کرد.

دانلود اپلیکیشن شاد برای موبایل

دانش آموزان عمدتا برای دسترسی به اپلیکیشن شاد از موبایل استفاده می‌کنند. خیلی از دانش آموزان در سال قبل موبایل نداشتند. اما الان می‌توان گفت که بیش از 80 درصد دانش آموزان موبایل دارند. یک نکته جالب هم درباره اپلیکیشن اینه که بیشتر دانش آموزان ایرانی از موبایل های اندرویدی استفاده می کنند. شاید هم دلیل اصلی وزارت کشور بر بیرون ندادن نسخه نصبی برای سیستم عمال آی او اس یا همون گوشی های آیفون می‌تونه این باشه.

دانلود اپلیکیشن شاد برای اندروید

خوشبختانه نسخه اندرویدی این برنامه منتشر شد و هم‌اکنون در سایت ما نیز برای دانلود در دسترس است. شما علاوه بر سایت ما و سایت خود شاد، می‌تونید این برنامه را از طریق بازار و سایر اپ استورها دانلود و نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای آی او اس

متاسفانه برای گوشی های آیفون نسخه ای منتشر نشد. ظاهرا هم وزارت هیچ برنامه ای برای این کار ندارد. در مقابل نسخه اندرویدی منتشر شده است و به طور مداوم هم بروزرسانی می‌شوند.

دانلود اپلیکیشن شاد برای ios

ios همان چیزی است که همین الان گفتیم. این یعنی سیستم عامل گوشی‌های آیفون … پس منتظر دانلود و نصب نسخه ios نباشید. شاید هیچ وقت نسخه ios رو منتشر نکنند. اما خوبی دیگر شاد اینه که نسخه تحت وب داره و شما به راحتی می‌تونید نسخه تحت وب را با موبایل آیفون یا ios خود باز کنید و اگر معلم هستید و برای دانش آموزان خود تولید محتوا آماده کردید، آن را از این طریق بارگزاری کرده و ارسال کنید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر

اما ماجرای کامپیوتر و شاد چیز دیگری است. شما به دو روش می ‌توانید با کامپیوتر به شاد دسترسی داشته باشید.

 • دانلود و نصب مبدل‌های اندرویدی
 • ورود به سایت شاد

در حالت اولی کافیه در اینترنت سرچ کنید و یک نرم افزار مبدل اندورید نصب کنید. که البته باید کانفیگ یا پردازنده و رم لپتاپ یا کامپیوتر شما اوکی باشد. سپس اپلیکیشن اندرویدی رو روی ان نصب می‌‎کنید. اما اگر سیستم شما ضعیف بود اصلا سراغ این روش نروید.

روش دوم خیلی کاربردیه، کافیه شما در گوگل سرچ کنید، وب سایت شاد یا سایت شاد، اولین سایتی که میاره سایت شاد هست. بعد می تونید از نسخه تحت وب یا اندرویدی ان استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای تلویزیون

عمدتا همه در خانه خود یک تلویزیون هوشمند داره، اگه تلویزیون شما هوشمند هست، نسخه اندرویدی رو نصب کنید و به در یک نمایش بزرگ تر از اپلیکیشن استفاده کرده و لذت ببرید. اما اگه تلویزیون شما قدیمی بود؛ باز نگران نباشید، می تونید با پرداخت هزینه کم و خرید یک اندروید باکس، تلویزیون خود رو هوشمند کنید و این برنامه رو در آن نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن شاد آموزش پرورش APK و Ios و کامپیوتر

۲۱ نظرات
 1. نگاه می‌گه

  بسیار عالی با تشکر

  1. مدیر می‌گه

   ممنون از شما

 2. نگاه می‌گه

  خیلی سایت خوبی است

  1. مدیر می‌گه

   لطف دارین.

 3. عباس دانشمند می‌گه

  چگونه اپلیکیشن شاد را در کامپوتر اجرا کنیم

  1. مدیر می‌گه

   سلام و وقت بخیر

   متاسفانه فعلا نسخه ios اپلیکیشن شاد منتشر نشده است. لطفا جهت استفاده از پیامرسان شاد در کامپیوتر، ابتدا نرم افزار بلو استکس را از لینک زیر دانلود کنید و آن را نصب کنید. سپس apk اپلیکیشن شاد را از آژانس کنکور دانلود و روی نرم افزار بلو استکس نصب کنید.

   https://soft98.ir/mobile/emulators-android/13897-bluestacks.html

 4. زهرا رفتگر می‌گه

  لطفا نسخه اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر را هم بزارید

  1. مدیر می‌گه

   سلام و وقت بخیر
   خانم رفتگر لطفا نظرات بالا را بخوانید. برای نصب اپلیکیشن شاد روی کامپیوتر که عمدتا به دلیل منتشر نشون نسخه ios اپلیکیشن شاد روی می‌دهد. ابتدا نرم افزار بلو استکش را نصب کنید. تا فضای کامپیوتر را مانند نسخه اندورید شبیه سازی کنید و از اپلیکیشن شاد استفاده کنید. ضمن اینکه ما نسخه apk اپلیکیشن شاد رو در همین صفحه برای دانلود گذاشته ایم.
   موفق باشید.

 5. هلى می‌گه

  چطورى میتونم روى آى پد بریزم برنامه شاد رو

  1. مدیر می‌گه

   سلام و احترام؛ حقیقتش لینک معرفی شده توسط وزارت آموزش و پرورش، به طور اتوماتیک نسخه apk رو دانلود می‌کند. ظاهرا نسخه ios هنوز منتشر نشده است. به هر حال اگر نسخه ios دسترسی داشتیم. فورا در این صفحه برای دانلود می‌زاریم.

 6. رضا خیادی می‌گه

  برای ios چرا نداره .، چراوقتی کلیه مدیران دولتی و نماینده مجلسها و … گوشی هاشون اپل هست باید اینقدر ریا کار باشند که دستور تولید نرم افزار فقط اندرویید را بدند چرا مسئولین اینقدر کوته فکرند

  1. مدیر می‌گه

   این پاسخی است که باید مسئولان بدهند.
   ولی به نظر ما امکان ارایه نسخه ios دور از انتظار نیست. چون به هر حال بعد از رفع باگ‌های احتمالی دلیلی نداره برای نسخه ios اپلیکیشن شاد کاری نکنند. به هر حال والدین بسیاری از دانش آموزان گوشی‌های اپل رو دارند. اما راه حل فوری نصب نرف افزار bluestacks است. این می تونه کمک کنه اپلیکیشن شاد معلمان را در کامپیوتر نصب کنید و از آموزش مجازی و … عقب نمونید. موفق باشید.

   1. رویا می‌گه

    چگونه با دو حساب وارد شویم

    1. مدیر می‌گه

     اگر شما در خانواده بیش از دو دانش آموز دارید، نیازی نیست با حساب دیگری متصل شود. با همان یک حساب اپلیکیشن شاد می تونید از آموزش مجازی استفاده کنید.

 7. Akbari می‌گه

  سلام خسته نباشید
  برنامه شاد را چگونه بر روی آیفون نصب کنیم

  1. مدیر می‌گه

   سلام و احترام؛
   فعلا که نسخه ios منتشر نشده، بنابراین بهترین کار نصب اپلیکیشن شاد روی رایانه یا لپتاب هست. برای این کار فیلم آموزشی نصب اپلیکیشن شاد را با برنامه Bluestacks ببینید. موفق باشید.

 8. وحید می‌گه

  سلام و خسته نباشید من تمام مراحل را رفتم کد ملی پسرم را وارد میکنم هویت ناشناخته میزند میشه دلیل این را بدونم

  1. مدیر می‌گه

   سلام.

   در این گونه موارد بهتر است با مدیر مدرسه خود تماس بگیرید و علت را از او جویا شوید.

 9. نيما می‌گه

  سلام من ایپد۴ دارم و می خواهم برنامه شاد را نصب کنم ولی وقتی که بر روی ورود دانش آموز میزنم صفحه ی خالی به جاری میماند لطفا این پیام را بخوانید لازم دارم

  1. مدیر می‌گه

   اینکه هنوز نسخه ios برنامه شاد منتشر نشده، شکی نیست. منتهی اگر شما از نسخه تحت وب برنامه شاد استفاده می‌کنید؛ ممکنه سرور شلوغ باشه و نتونه به صفحه مطلوب شما بره.

 10. maedeh می‌گه

  سلام ببخشید الان منی که ایفون دارم و همه در خانواده ما آیفون دارند و مدرسه من منو مجبور کرده این برنامه رو نصب کنم چیکار کنم؟

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد