دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

دانلود اپلیکیشن شاد

21

جهت دانلود اپلیکیشن شاد بر روی دکمه دانلود کلیک کنید:

دانلود اپلیکیشن شاد برای موبایل

آموزش نصب اپلیکیشن شاد

برای نصب اپلیکیشن شاد، ابتدا روی دکمه دانلود اپلیکیشن شاد برای موبایل کلیک کنید، سپس آن را در موبایل خود نصب کنید. در ادامه مانند تصویر زیر، صفحه‎‌ای برای شما نشان داده می‌شود. روی دکمه سبز رنگ ورود به برنامه کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]
دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

در ادامه نصب اپلیکیشن شاد، برای شما یک صفحه مثل صفحه زیر می‌آورد. در این صفحه شماره موبایل والدین را که مدرسه از آن اطلاع دارد، وارد کنید، سپس روی دکمه آبی رنگ ورود را لمس کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن شاد 
آموزش نصب اپلیکیشن شاد

بعد از چند ثانیه دیگر برای شما اس ام اس فعالسازی اپلیکیشن شاد می‌آید. آن را در جای مشخص شده در تصویر زیر وارد کرده و روی دکمه آبی رنگ ورود کلیک کنید.

نصب اپلیکیشن شاد
نصب اپلیکیشن شاد

زمانی که وارد صفحه زیر شدید می‌توانید با این اپلیکیشن کار کنید. موفق باشید.

دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]
دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

نصب اپلیکیشن شاد کامپیوتر – اپلیکیشن شاد برای رایانه با بلو استکس

متاسفانه خیلی از دانش آموزان موبایل ندارند. بنابراین یکی از روش‌های استفاده از اپلیکیشن شاد معلمان نصب نسخه apk روی کامپیوتر است. نرم‌افزار شبیه ساز اندروید [Bluestacks]  این کار را ممکن می‌سازد. برای نصب اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر کارهای زیر را انجام دهید:

  1. نرم‌افزار بلو استکس Bluestacks را نصب کنید.
  2. کامپیوتر را ریستارت کنید.
  3. نسخه apk اپلیکیشن شاد را روی بلو استکس نصب کنید
  4. اپلیکشن شاد مدارس آماده است.
برای نصب راحت اپلیکیشن شاد روی کامپیوتر فیلم آموزشی زیر را نیز در کانال به آدرس shadpc@ مراجعه کرده و آن را یاد بگیرید. برای ورود به کانال تلگرامی آموزش نصب برنامه شاد معلمان در کامپیوتر کلیک کنید. 
اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر
اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر
پشتیبانی اپلیکیشن شاد
پشتیبانی اپلیکیشن شاد

معرفی و خرید تبلت های مناسب برای دانش آموزان و معلمان جهت نصب اپلیکیشن شاد

آموزش کار با اپلیکیشن شاد

با شدت گرفتن بیماری همه‌گیر کرونا Coronavirus، آموزش‌و‌پروش ایران تلاش کرد با آموزش از راه دور و راه اندازی کمپین مدرسه تلویزیونی ایران، آموزش را متوقف نکند. منتهی مشکل اساسی آموزش پرورش این بود که آموزش بدون هیچگونه ارزشیابی و سنجش ادامه پیدا می‌کرد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش‌و‌پروش با مشاهده این کمبود، جلساتی تشکیل داد و نهایتا از دانلود اپلیکیشن شاد رونمایی کرد.

خبر انتشار و دانلود اپلیکیشن شاد در دو مرحله صورت گرفت، در ابتدا گفته شد، همه دانش آموزان، معلمان، مدیران با هر شبکه اجتماعی که علاقه داشته باشند می‌توانند به شبکه اجتماعی دانش آموزان (اپلیکیشن شاد) متصل شوند. اما انتقادها مبنی بر ناامن بودن برخی شبکه‌های اجتماعی و مناسب نبودن آن‌ها برای دانش آموزان انتشار دانلود اپلیکیشن شاد را متوقف کرد.

تا اینکه در تاریخ 21 فروردین ماه 1399، مجددا خبر راه‌اندازی شبکه شاد منتشر شد. در مرحله اول آن‌ها فراخوان نصب اپلیکیشن شاد را منتشر کردند. به این صورت که دانش آموزان، معلمان و مدیران به آدرس اینترنتی http://shaddl.medu.ir مراجعه کرده و آن اپلیکیشن را دانلود و روی گوشی خود نصب کنند.

مرحله ابتدایی، یعنی نصب اپلیکیشن شاد، قرار است تا یک هفته بعد از تاریخ بیست و یکم فروردین ماه ادامه داشته باشد. تا همه دانش آموزان، معلمان و مدیران بتوانند این اپلیکیشن را نصب کنند. در مرحله دوم که مربوط به مدیران است، آن‌ها قرار است به معلمان و دانش آموزان مجوزهای لازم برای فعالیت در گروه را واگذار کنند.

امکانات بالقوه دانلود اپلیکیشن شاد

اپلکیشن شاد که از آن با نام پلتفورم اختصاصی آموزش‌وپروش نیز یاد ‌می‌کنند، ظاهرا هدفی جز ایجاد ارتباط بین معلم و دانش آموز ندارد. اما در حقیقت یک بستری است برای مهندسی مدرسه مجازی. به احتمال خیلی زیاد امکانات زیر به زودی به دانلود اپلیکیشن shad افزوده می‌شود.

1- امکان حضور و غیاب توسط معلم

قطعا هر آموزشی با حضور دانش آموزانش به حد النصاب می‌رسد. به هر حال، در این اپلیکیشن هم معلمان محترم امکان بررسی حضور دانش آموزان را خواهد داشت. البته این کار برای آموزش و ارزشیابی مستمر دانش آموز و مجاب کردن او برای شرکت در مدرسه مجازی بسیار مفید است.

امروز که این مطلب را در 28 تیرماه 99 بروزرسانی می‌کنم؛ هنوز اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش امکاناتی چون طراحی آزمون آنلاین ندارد. در سال تحصیلی گذشته هم معلمان و دبیران با هزار دردسر و بدبختی از دانش آموزان آزمون آنلاین گرفتند. یکی از روش‌هایی که معلمان با آن آزمون می‌گرفتند و خیلی هم رایج شده بود؛ ارسال عکس اوراق امتحانی در گروه‌ کلاسی بود. به عبارتی معلم عکس ورقه را در گروه کلاسی اپلیکیشن شاد قرار می‌دادند و دانش آموزان جواب سوالات را به معلم ارسال می‌کردند.

مشکل اساسی سنجش و ارزشیابی در اپلیکیشن شاد مدارس چه بود؟ مشکل اصلی نداشتن اینترنت و امکانات دانش آموزان بود. علاوه بر این آن تعداد دانش آموزانی که در اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش امتحان می‌دانند سوالات را به یک فرد متخصص در آن رشته ارسال می‌کردند و در آزمون نمره بالایی می‌گرفتند.

در بسیاری از موارد هم همکلاسی در یک اپلیکیشن دیگری غیر از اپلیکیشن شاد معلمان یک گروه واتساپی تشکیل می‌دادند و در پاسخ به سوالات با همدیگر همکاری و تقلب می‌کردند.

2- تدریس محتوای درسی از طریق دانلود اپلیکیشن شاد

متاسفانه یا خوشبختانه آموزش سالتحصیلی 1398-1399 به صورت مجازی و از راه دور دنبال شد. شرایط خیلی سخت بود و تنها راه آموزش هم همین بود. در سال تحصیلی جدید هم به احتمال خیلی قوی آموزش از طریق اپلیکیشن شاد ادامه می‌یابد و فقط چند روز در هفته معلمان برای رفع اشکال به مدارس می‌روند. از طرفی با شدت گرفتن بیماری کرونا و نزدیک شدن به فصل پاییز؛ محال است که مجددا بچه‌ها به مدرسه بازگردند. به عبارتی تا زمانی که واکسنی یا دارویی برای کرونا کشف نشده است، فعالیت‌های اجتماعی و نهایتا مدارس تعطیل یا نیمه تعطیل خواهد بود.

خوشبختانه از این جهت که معلمان توانا قبل از وجود دانلود شبکه اجتماعی شاد نیز محتوای الکترونیکی و آموزشی تولید می‌کردند و از طریق سایر شبکه‌های اجتماعی به دانش‌آموزان ارسال می‌کردند. جای بسیار خوش‌حالی است. خصوصا معلمانی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شده‌اند در این وضعیت بسیار نابسامان خوش درخشیدند و با تولید محتوای آموزشی الکترونیکی برای دانش آموزان مدرسه کار آموزش را ادامه دادند.

البته الان در این بستری که فراهم شده است، معلمان با علاقه ‌بیشتر می‌تواند آموزش از راه دور را ادامه دهند. با روش‌های مختلف تولید محتوای الکترونیکی می‌توان برای دانش آموزان با تولید محتوای آموزشی الکترونیکی شروع کرد و آن را به واسطه اپلیکیشن شاد به دانش آموزان خود ارسال کرد.

آموزش با تولید محتوای الکترونیکی VS تولید محتوای آموزشی ویدیویی

متاسفانه کمبود امکانات در خانه دانش آموزان تولید محتوای الکترونیکی داینامیک برای همه دانش آموزان قابل استفاده نیست. از این رو، تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان امکان کار با محتوای الکترونیکی را ندارند و فقط می‌توانند با موبایل‌ها ویدیوهای آموزشی را تماشا کنند.

با این اوصاف بهترین نوع محتوای آموزشی، تولید محتوای آموزشی ویدیویی است که همه دانش آموزان امکان استفاده از آن را داشته باشند و بشه از طریق اپلیکیشن شاد دانش آموزان آن را به اشتراک گذاشت.

یادداشت: آموزش در دنیای امروز زمانی موثر واقع می‌شود که تامل بین مدرس و یادگیرنده برقرار باشد. به این صورت که معلم صدای معلم به گوش دانش آموز برسد و اون نیز به آنچه که شنفته بازخورد دهد. به لطف شبکه اجتماعی دانش آموزان (اپلیکیشن شاد) این امکان فراهم شده است. معلم می‌‎تواند سوالی از دانش آموز بپرسد، او نیز در جوابش می‌تواند صدای خود را ضبط و به معلم ارسال کند.

3- ارزشیابی مستمر یا تکوینی دانش آموزان

همه کسانی که در حوزه آموزش کار کرده باشند، می‌دانند که یک تدریس حرفه‌ای با یک ارزشیابی مستمر خوب تکمیل می‌شود. لذا این امر در آموزش مجازی نیز  صدق می‌کند.

همانطور که گفتیم آموزش و پرورش اصلی‌ترین دلیلش از ساخت اپلیکیشن شاد، ارزشیابی بود. البته با شروع به کار مدرسه تلویزیونی اینکه را به نحوه شایسته در تلویزیون انجام ‌می‌داد، به این حال یک بخش از کار لنگ بود. با این اپلیکیشن شبکه اجتماعی دانش آموزی به راحتی می‌تواند مدعی شود که سیستم آموزشی او، امر مهم سنجش و ارزشیابی را نیز انجام می‌دهد. البته حق هم دارد، معلمان بزرگوار می‌توانند، آزمون‌های خود را به صورت کاملا هوشمند از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن شاد اجرا کنند.

 

بر شما پوشیده نیست که فعلا امکانات مربوط به سنجش و ارزشیابی در اپلیکیشن شاد، وجود ندارد. به احتمال خیلی زیاد در بروزرسانی‌های مداوم و آتی این امکانات را نیز به این اپلیکیشن اضافه کنند.

کمااینکه، معلمان عزیز می‌توانند با سیستم‌های طراحی سوال، آزمون‌های مد نظر خود را طراحی کرده و از طریق اپلیکیشن Shad با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارند.

معلمان علاقمند می‌توانند تا فعال شدن سیستم طراح سوال از دو سایت زیر کمک بگیرند:

  • سایت طراحی سوال آنلاین برای دانش آموزان : Online test maker
  • سایت طراحی سوال آنلاین برای دانش آموزان: Online test maker for students
  • طراحی آزمون با گوگل فورمز (پیشنهاد ما)

4- دفتر نمره الکترونیک و ثبت نمره دانش آموزان در دانلود اپلیکیشن شاد

معلمان در فرایند آموزش الکترونیکی قطعا به یک بستری نیاز دارند تا نمرات مستمر دانش آموزان را در آن ثبت کنند. تا وضعیت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و همچنین موفق بودن یا نبودن طرح درس خود را مورد ارزیابی قرار دهند. این هدف ممکن نیست مگر با یک اپلیکیشن جامعی مثل شاد.

فعلا در این اپلیکیشن این امکانات نیست؛ اما ممکن است در بروزرسانی های جدید امکان ثبت نمرات دانش آموزان فراهم شود.

5- رصد و نظارت مدیران مدرسه بر فرایند آموزش مجازی در مدرسه خودشان

هیچ مجموعه‌ای بدون مدیر نمی‌تواند به هدف خود برسد؛ مدرسه هم از این امر مستثنی نیست. مدیران محترم در دانلود اپلیکیشن موبایل شاد یک بخش ویژه‌ای دارند، که در این بخش به همه فعالیت‌‌های دانش آموزان و معلمان اشراف دارند.

تنها کسی که در مدارس به اطلاعات تماس دانش آموزان دسترسی دارد، مدیران مدرسه هستند. پس در راه اندازی و عضویت معلمان و دانش آموزان نقش بسیاری مهمی را بازی خواهند کرد.

 

 

دانلود اپلیکیشن شاد برای موبایل

دانلود اپلیکیشن شاد برای اندروید

دانلود اپلیکیشن شاد برای آی او اس

دانلود اپلیکیشن شاد برای ios

دانلود اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر

دانلود اپلیکیشن شاد برای تلویزیون

دانلود اپلیکیشن شاد آموزش پرورش APK و Ios و کامپیوتر

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
21 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
نگاه
نگاه
7 months ago

بسیار عالی با تشکر

نگاه
نگاه
7 months ago

خیلی سایت خوبی است

عباس دانشمند
عباس دانشمند
7 months ago

چگونه اپلیکیشن شاد را در کامپوتر اجرا کنیم

زهرا رفتگر
زهرا رفتگر
7 months ago

لطفا نسخه اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر را هم بزارید

هلى
هلى
7 months ago

چطورى میتونم روى آى پد بریزم برنامه شاد رو

رضا خیادی
رضا خیادی
7 months ago

برای ios چرا نداره .، چراوقتی کلیه مدیران دولتی و نماینده مجلسها و … گوشی هاشون اپل هست باید اینقدر ریا کار باشند که دستور تولید نرم افزار فقط اندرویید را بدند چرا مسئولین اینقدر کوته فکرند

رویا
رویا
7 months ago
Reply to  مدیر

چگونه با دو حساب وارد شویم

Akbari
Akbari
7 months ago

سلام خسته نباشید
برنامه شاد را چگونه بر روی آیفون نصب کنیم

وحید
وحید
7 months ago

سلام و خسته نباشید من تمام مراحل را رفتم کد ملی پسرم را وارد میکنم هویت ناشناخته میزند میشه دلیل این را بدونم

نيما
نيما
7 months ago

سلام من ایپد۴ دارم و می خواهم برنامه شاد را نصب کنم ولی وقتی که بر روی ورود دانش آموز میزنم صفحه ی خالی به جاری میماند لطفا این پیام را بخوانید لازم دارم

maedeh
maedeh
7 months ago

سلام ببخشید الان منی که ایفون دارم و همه در خانواده ما آیفون دارند و مدرسه من منو مجبور کرده این برنامه رو نصب کنم چیکار کنم؟