چگونه 8 سؤال بخش ریدینگ کنکور زبان 98 را درست پاسخ دهیم؟

0

چگونه 8 سؤال بخش ریدینگ کنکور زبان 98 را درست پاسخ دهیم؟

سلام کنکوری عزیز

علی خانی نژاد هستم. معلم زبان انگلیسی، امروز قصد دارم راه‌های تست زنی ریدینگ کنکور زبان رو بهتون بگم.

 

ریدینگ کنکور زبان 98 چگونه خواهد بود؟

با توجه به این که کتاب درسی زبان انگلیسی عوض شده ممکن است تغییراتی در ساختار تست‌های کنکور زبان را شاهد باشیم. اما جایی یا شخصی حقیقی یا حقوقی از تغییرات سوالات کنکور زبان چیزی نگفته است. لذا ما در این مقاله مبنا را کنکورهای سال قبل قرار می دهیم و سعی می کنیم به صورت منطقی درباره ساختار جدید سوالات پیشبینی‌هایی را داشته باشیم.

بودجه بندی کنکور زبان 98 اگر مثل سال‌های قبل باشد، 8 تست مربوط به ریدینگ است. یعنی 32 درصد!

بهترین روش تست زنی ریدینگ کنکور زبان 98 

الگوی که من امروز به شما معرفی می کنم، حاصل تجربه‌های استاتید زبان و طراحان سوالات کنکوری است. در این الگو 3 مرحله پیش بینی شده است. که در زیر خواهیم گفت:

مرحله اول

خواندن سوالات ریدینگ – ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید خواندن سوالات ریدینگ است. به عبارتی دیگر در ابتدا متن ریدینگ را رها کنید و فقط سوالات آن را بخوانید.

مرحله دوم

خواندن ریدینگ با سرعت مناسب و همزمان میزان درک مطلب بالا؛ به عبارتی ساده‌تر شما در سریع ترین زمان ممکن متن را می خوانید و همزمان آن را متوجه می شود. این یک مهارت است و ما در مقاله زیر روش کسب این مهارت را توضیح داده ایم.

چگونه سرعت خواندن و درک مطلب من در کنکور زبان بیشتر شود؟

مرحله سوم

مرحله سوم هم خواندن دوباره سوالات است. در این مرحله برای بار دوم سوالات را می خوانید و آن ها را در پاسخ نامه علامت می زنید.

همان طور که خواندید این یکی از روش های تست زنی ریدینگ کنکور زبان 98 بود. البته در این فرایند می توان مهارت هایی را شناخت و از آن ها نیز استفاده کرد.   مهارت «Skim» و «scan»  دو تا مهارتی است که همیشه به درد ما می خورد. برای شناخت این دو مهارت مقاله زیر را پیشنهاد می کنیم:

اسکیم و اسکن کردن در ریدینگ کنکور زبان چگونه است؟

 

سخن پایانی 

کنکوری عزیز، توجه کن و به یاد داشته باش که روش های تست زنی فقط زمانی به درد تو می خورد که برای انگلیسی زحمت کشیده باشی. این روش ها کاملا عملی هستند. واقع بین باشیم و برای کسب درصد بالا در درس ریدینگ تمام تلاشمان را بکنیم.  من همچنین روش های درس خواندن برای ریدینگ کنکور زبان 98 را نیز گفته ام:

روش های درس خواندن برای ریدینگ کنکور زبان 98

جدیدترین مقالات: 

آموزش زبان انگلیسی برای تازه کارها | بروزرسانی 2018

آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای سفر

 

مقالات خواندنی:

کنکور زبان 98 | 6 قانون ضروری برای دانش آموزان نظام 6.3.3

کنکور زبان 98 چه می شود؟ بخوانید و بدانید! روش ها و ترفندهای 98

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشه.

پیام شما ارسال شد