کنکور منحصرا زبان و 8 سوالی که داوطلبان باید بدانند!

2

قبل از همه اجازه دهید خودم را معرفی کنم. من علی هستم، 23 سالمه و در سال 93 در کنکور منحصرا زبان شرکت کردم. با رتبه 1100 از رشته دبیری زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و امروز دوست دارم با شما صحبت کنم.

دانش آموزان و داوطلبان عزیز

در زیر به برخی از سوالات شما در باره کنکور منحصرا زبان صحبت می‌کنم. لطفا توجه کنید و اگر به سوالات خود نرسیدید در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید؛ به زودی پاسخ می‌دهم. 

کنکور منحصرا زبان چیست؟

یکی از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری کنکور زبان است. این گروه فقط زبان انگلیسی نیست و بسیاری از زبان‌های دیگر را نیز شامل می‌شود. اما با توجه به گستردگی زبان انگلیسی ما درباره انگلیسی صحبت می‌کنیم. 

کنکور منحصرا زبان چه رشته‌ هایی دارد؟

کنکور منحصرا زبان عمدتا در سه رشته‌ی آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و ادبیات زبان انگلیسی است. 

چه کسانی می‌توانند در کنکور منحرا زبان شرکت کنند؟ 

همه افراد دارای مدرک دیپلم می‌تواند در آزمون ورودی دانشگاه (کنکور منحصرا زبان) شرکت کند. کنکور زبان برخلاف 3 گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، تجربی و انسانی برای عموم آزاد است. افراد در رشته‌های مختلف می‌توانند در آزمون زبان هم شرکت کنند و شانس خود را محک بزنند. 

ساختار کنکور منحصرا زبان چگونه است؟

کنکور زبان 2 دفترچه دارد. در دفترچه عمومی آن چهار درس زبان عمومی، عربی، ادبیات فارسی و دین و زندگی مورد سنجش قرار می‌گیرد. در دفترچه اختصاصی فقط درس زبان است. ساختار دفترچه اختصاصی به صورت زیر است. 

دفترچه اختصاصی 70 سوال دارد. 

بخش اول مربوط به گرامر (Grammar) است که 10 عدد سوال دارد. بخش دوم مربوط به واژه (Vocabulary) است. این بخش 15 عدد سوال دارد. بخش بعدی را ساختار جمله (Sentence structure) تشکیل می‌دهد و 5 عدد سوال دارد. کاربرد زبان (Language function) با 10 عدد سوال چهارمین بخش کنکور زبان است. کلوز تست (cloze test) کنکور زبان 15 عدد سوال دارد. در آخر بخش ریدینگ و درک مطلب (Reading and comprehension) رو داریم که آن هم شامل سه متن ریدینگ بوده و هر کدام 5 سوال و مجموعا 15 سوال است. 

ساختار کنکور زبان در یک نگاه:

  • گرامر (Grammar) با 10 عدد تست 
  • واژگان (Vocabulary) با 15 عدد تست
  • ساختار جمله (Sentence structure) با 5 عدد تست
  • کاربرد زبان (Language function) با 10 عدد تست 
  • کلوز تست (cloze test) با 15 عدد تست
  • ریدینگ و درک مطلب (Reading and comprehension) با 15 عدد تست

چگونه برای کنکور منحصرا زبان درس بخوانم؟

کنکوری عزیز؛

برای موفقیت در هر کاری باید آن را شناخت. ما در آژانس کنکور بخش‌های مختلف کنکور زبان را برای شما مشخص کردیم. هر بخش را باید جداگانه تمرین کنید. کتاب‌های مختلفی هست که به کمک آن‌ها می‌توانید در پاسخ‌دهی با تست‌ها موفق شوید. 

تکنیک‌ها یا روش‌های تست زنی نیز برای هر بخش وجود دارد. برای مثال skimming و scanning در پاسخ دادن به تست‌های ریدینگ خیلی مفید است. باید برای هر قسمت از کنکور زبان وقت بزارید. چنانچه معلم خصوصی هم داشتید او شما را بیشتر راهنمایی می کند. ما برای افرادی که معلم خصوصی ندارند سعی کرده‌ایم مقالاتی بنویسیم و راهنمای آن باشیم. برای مثال می‌توانید مقالات زیر را برای شناخت ریدینگ بخوانید:

تست ریدینگ کنکور مجموعا چند درصد است؟ (روش مطالعه)

چگونه 8 سؤال بخش ریدینگ کنکور زبان 98 را درست پاسخ دهیم؟

چگونه در کنکور منحصرا زبان ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در کنکور منحصرا زبان باید از سایت سنجش اقدام کنید. زمان ثبت‌نام معمولا از طریق اخبار اطلاع رسانی می شود. در لینک بالا هم اطلاع رسانی می‌کنند.

کنکور منحصرا زبان کی برگزار می شود؟

همزمان با سایر گروه‌های آزمایشی بعد از اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. زمان دقیق برگزرای آزمون را سازمان سنجش کشور مشخص می‌‎کند. 

مقالات خواندنی درباره کنکور زبان: 

کنکور زبان 98 چه می شود؟ بخوانید و بدانید! روش ها و ترفندهای 98

ساختار کنکور زبان 98 با ساختار کنکور زبان 97 چه تفاوتی خواهد داشت؟

کنکور زبان 98 | 7 قانون ضروری برای دانش آموزان نظام 6.3.3

تدریس خصوصی کنکور و 10 مزیت استفاده از کلاس کنکوری

مخصوص تبریزی‌‎‌ها

تدریس خصوصی زبان در تبریز برای کنکوری‌ها

تدریس خصوصی زبان در تبریز / تافل و آیلتس

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
مدیرmohammad Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
mohammad
Guest
mohammad

من همه ی اینارو میدونم اما نمیدونم چجوری کاربرد زبان و ساختار جمله و بخونم لطفا راهکار بزارید جلومون ن اینکه تعداد تستارو مشخص کنید