انگیزشی کنکور ۱۴۰۰ | چرا انگیزه لازم را ندارم؟

انگیزشی کنکور ۱۴۰۰

0

انگیزشی کنکور ۱۴۰۰ | چرا انگیزه لازم را ندارم؟

  • حالا فعلا حوصله ندارم
  • حالا کو تا کنکور! وقت هست
  • فعلا برم به تفریحم برسم بعد درسو یه فکری به حالش می‌کنم.
  • انگیزش هنوز پیدا نشده! تا پیدا شد می‌رم سراغش
  • و….

بهانه برای درس نخوندن زیاده.حواستون باشه و مواظب باشید موقعی از خواب بیدار نشید که دیگه دیر شده باشه و دیگران از شما جلو افتاده باشن.

حوصله درس خوندن نداری؟ انگیزش هنوز پیدا نشده؟ بشین یه برنامه‌ریزی بکن ببین هر کتاب و هر سال تحصیلی را که بخوای مطالعه کنی چقدر زمان می‌بره و یه دو سه‌ ماهی قبل کنکور را هم آزاد بذار برای مرور درس‌ها یعنی جوری برنامه‌ریزی کنی که چند ماه مونده به کنکور هم دروس را مطالعه کرده باشی که ۲-۳ ماه آخرو به مرور دروس اختصاص بدی. وقتی برنامه‌ریزی کردی و دیدی همین الانشم برای درس خوندن دیر نشده انگیزه پیدا می‌کنی که به خودت یه تکووونی بدی! 

بلند شو و از همین الان شروع کن! 

چرا معطلی؟

سعی کنید انگیزه درس خوندن را به هر نحوی در خودتون ایجاد کنید.

اهمیت سال آخر و تاثیر آن در کنکور ۱۴۰۰

برای انگیزشی کنکور ۱۴۰۰ باید عرض کنیم سال آخر تحصیلی یعنی سال دوازدهم بسیار مهم و سرنوشت ساز بوده و سال آخر همان سوابق تحصیلی داوطلب محسوب شده و ۳۰ درصد تاثیر مثبت از نتیجه کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. شما حتما باید برای تاثیر مثبت سوابق تحصیلی اهمیت ویژه‌ای قائل شوید؛ چون اگر معدل خوبی، سال آخر کسب کرده باشید در نمره کنکور شما بسیار تاثیر مثبت دارد.  لذا وظیفه شما دو برابر شده. اینکه هم برای بالا بردن معدل امسال تلاش کنید هم زمانی را اختصاص دهید به مطالعه دروس کنکور. بنابراین انگیزه کنکور ۱۴۰۰ لازمه موفقیت شماست.

در حال حاضر ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها به غیر از رشته‌های پرتقاضا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی تکمیل می‌شود، که البته رشته‌های پرتقاضا نیز با در نظر گرفتن تاثیر ۳۰ درصدی معدل در کنکور همراه است.

با این اوصاف باید حتما انگیزه درس خوندن را در خودتون ایجاد کنید.

آیا کنکور 1400 قراره حذف بشه!؟

تا هر زمانی که کنکور به همین شکل کنونی برگزار بشه تاثیر معدل نیز به همین منوال خواهد بود و تغییر چشمگیری نخواهد کرد بنابراین بررسی تاثیر معدل در سال‌های قبل کمک زیادی به پیش‌بینی ما در تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۰ می‌کند و این تأثیر حداقل ۳۰ درصد و به صورت مثبت خواهد بود و احتمال تغییر این درصد خیلی کم است. در واقع هر چه سهم سوابق تحصیلی بیشتر شود، سهم نمره کنکور در قبولی داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کمرنگ‌تر خواهد شد. این سیاست جهت حذف تدریجی کنکور اعمال شده ولی هنوز به طور صد در صد اجرا نشده.

 پس از همین الان تمرکزتون را روی آمادگی برای آزمون کنکور بذارید. اگر همه خبری مثل حذفیات کنکور 99 منتشر شد، بازهم شما چیزی برای از دست دادن ندارید. 

انگیزه درس خوندن باید از همین ابتدا در شما ایجا شود تا بتوانید از پس این دو امر مهم برآیید.

سختی کنکور

سازمان سنجش به عنوان یکی از ابزارهای تحقق این سیاست‌ها که کشور می‌بایست از متخصصینی باهوش‌تر، هوشمندتر، کارآمدتر و متعهدتر برخوردار شود می‌بایست کنکوری برگزار کند که در آن دانش‌آموزانی مستعد، پرتلاش و هوشمند را برگزیند. 

بنابراین سوالات کنکور بسیار تخصصی طراحی می‌شود و طراحان سوالات کنکور بیشتر هوش داوطلبان را محک می‌زنند. چون با یک نگاه به سوالات کنکور چند سال اخیر خواهیم فهمید که سوالات کنکور، هر سال از سال قبل بیشتر به سمت مفهومی بودن پیش رفته.

لذا دانش‌آموزی که فوق‌العاده از پایه ضعیف است و از پس حل یک اتحاد ساده جبری برنمی‌آید، نمی‌توان انتظار داشت که در مدت کم، مثلا ۴ ماهه بتواند به یکباره پیشرفت کند و در کنکور رتبه برتر کسب کند و در رشته‌های تاپ دانشگاه‌های تهران قبول شود.

لذا کنکور را جدی بگیرید و برای آن از همین حالا از وقت خود سرمایه‌گذاری کنید. انگیزه درس خوندن با این سطح سختی باید زود در شما شکل بگیرد.

همین کمبود وقت و طراحی سوالات کنکور به صورت تخصصی، خود انگیزه‌ای می‌شود که کنکور را جدی بگیرید و از الان به فکر باشید.

فرسایشی بودن روند مطالعه کنکور و راه حلی برای آن

فرسایشی بودن کنکوریکی از دلایل فرسایشی بودن مطالعه کنکور اینست که کنکور فرآیندی زمان‌بر است با حجم زیادی از دروس.

دلیل دوم فرسایشی بودن کنکور اینست که از آنجایی که داوطلبان کنکور نمی‌توانند نتیجه نهایی را زودتر ببینند یا اینکه نمی‌دانند قرار است چه اتفاقی رخ دهد و هیچ‌گونه نگرش و دیدی از آن در آینده ندارند، کلیت ماجرا یعنی کنکور را زیر سوال می‌برند و نسبت به آن حالت تدافعی و واکنش‌های منفی پیدا می‌کنند.

دلیل سوم، لذت نبردن دانش‌آموزان از درس خواندن است؛ به همین دلیل کار و فعالیتی که از سر اجبار انجام شود ممکن است فرد را به مدت یک تا ۲ ماه به جلو پیش ببرد، اما پس از مدتی نسبت به موضوع واکنش‌های منفی  نشان می‌دهد.

حال بیاییم و کمتر به منفی‌ها فکر کنیم. کمتر به نشدن‌ها فکر کنیم. کمتر خودمان را ببازیم.
کمی هم به این فکر کنیم که اگر قبول شویم آن هم با رتبه خوب چه می‌شود؟ 

به اینکه بعد از یک پروسه سخت درس خواندن، دانشجو می‌شویم و در شهر و دانشگاه مورد علاقه خودمان شروع به تحصیل می‌کنیم.

انگیزشی کنکور 1400به این فکر کنید که بعد از قبولی در کنکور 1400 فارق‌التحصیلی صاحب یک موقعیت اجتماعی عالی و شغل  خوب و پر درآمد می‌شوید. توی اجتماع صاحب تخصص هستید و حرفی برای گفتن دارید. اصلا به این فکر کنید که بعد از فارغ‌التحصیلی و به دست آوردن یک موقعیت اجتماعی خوب با درآمدتان می‌توانید به یک عده انسان دیگر کمک کنید یا حتی کارآفرینی کنید.

اینها همه رویاپردازی نیست و عین واقعیت است اگر از الان به فکر باشید و برای آینده با تمام وجود تلاش کنید. 

هرکدام از این موارد می‌تواند برای شما انگیزه کنکور ۱۴۰۰ باشد. 

مثبت اندیشی و توکل بر خدا کلید حل تمام مشکلات

گفتن جمله من نمی‌توانم راحت‌ترین کار است برای شانه خالی کردن از وظایف. وظایفی که اگر به درستی انجام شود یک عمر شادکامی و خوشبختی برای شما می‌آورد. گفتن جمله “من نمی‌توانم” شاید هم اکنون شما را به راحتی و یک خوشگذرانی سطحی برساند ولی مطمئن باشید این راحتی زودگذر است و بالاخره بعد از گذر سالیانی باید روی پای خود باشید زندگی تشکیل دهید و با درآمد حاصله از تلاش خودتان زندگی کنید. آن زمان است که افسوس روزهای از دست رفته را می‌خورید و به افرادی که از جمله‌ی “من نمی‌توانم” استفاده نکردند و مدتی سختی را برای یک عمر راحتی به جان خریدند غبطه می‌خورید.

همه کارهای لازم مثل مشاوره کنکور 1400، تهیه بهترین منابع کنکور 1400، برنامه ریزی برای کنکور 1400 را انجام دهید . امیدوار باشید. پس اگر ذره‌ای احساس کردید که نمی‌توانید و از پس درس خواندن بر نمی‌آیید و انگیزشی کنکور ۱۴۰۰ در شما ایجاد نمی‌شود به خدا توکل کنید و مطمئن باشید خدا بندگانش را تنها نمی‌گذارد.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments